12 мільйонів європейців втратять роботу через появу на підприємствах роботів

12 мільйонів європейців втратять роботу через появу на підприємствах роботів

Автоматизація торкнеться таких сфер, як громадське харчування, роздрібна торгівля, відпочинок та туризм

12 мільйонів європейців втратять роботу через появу на підприємствах роботів
фото DR

До 2040 року кількість робочих місць у Європі скоротиться на 12 млн через повсюдну автоматизацію на підприємствах. Такі дані наводить аналітична компанія Forrester.

Аналітики заявляють, що найбільший ризик існує для робочих місць, суть яких полягає у виконанні рутинних завдань, і з якими з легкістю впораються програмовані роботи, пише 3DNews.

Проте, на думку Forrester, це не вплине на ринок праці, тому що в найбільших економіках Європи буде на мільйони менше людей працездатного віку, ніж зараз. Крім того, сама індустрія автоматизації та революція у зеленій енергетиці створять близько 9 млн нових робочих місць у економічно розвинених країнах Європи.

У своєму прогнозі щодо ринку праці на найближчі 20 років, у якому були проаналізовані Франція, Німеччина, Італія, Іспанія та Великобританія, Forrester виявила, що більше за інших автоматизація торкнеться таких сфер, як громадське харчування, роздрібна торгівля, відпочинок та туризм.

Forrester заявляє, що важливим поштовхом до автоматизації на підприємствах стала пандемія коронавірусу. Керівництво компаній з усього світу задумалося над тим, як автоматизувати процеси, які раніше виконувалися вручну, та покращити віддалену роботу.

Проте пандемія – лише один із факторів, який визначатиме майбутнє ринку праці протягом наступних двох десятиліть.

Forrester додає, що європейські організації мають вагомі підстави для автоматизації через скорочення чисельності населення працездатного віку в регіоні та велику кількість низькокваліфікованих робочих місць, які можна легко автоматизувати.

Професії середньої кваліфікації зіштовхнуться із найвищими масштабами автоматизації. Йдеться про 38% робочих місць у Німеччині, 34% у Франції та 31% у Британії. Загалом через автоматизацію під загрозою перебуває близько 49 млн робочих місць у Європі.

У своєму звіті Forrester прогнозує, що до 2040 року у п'яти найбільших економіках Європи буде на 30 млн менше людей працездатного віку, ніж у 2020 році.

Аналітики вважають, що автоматизація – це розширення можливостей людей, а не їхня заміна. Вона зробить людей більш продуктивними і дозволить зосередитись на тих завданнях, виконання яких непідвладне машинам.

Нагадаємо, перший магазин на основі технології Amazon без кас і персоналу відкриється в Британії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло