Перший магазин на основі технології Amazon без кас і персоналу відкриється в Британії

Перший магазин на основі технології Amazon без кас і персоналу відкриється в Британії

Попит на безкасові магазини в США та ЄС поступово набирає обертів

Перший магазин на основі технології Amazon без кас і персоналу відкриється в Британії
фото Shutterstock

Американський торговий гігант Amazon почав постачати власні технології конкурентам із Європи, пише Bloomberg. За даними джерел агентства, на яке посилається HighTech Plus, друга за величиною мережа супермаркетів Великобританії – компанія Sainsbury's – готується до запуску свого першого автономного магазину з камерами на базі штучного інтелекту від Amazon. При цьому зазначається, що обидві компанії приховують співпрацю.

Sainsbury's планує запустити перший продуктовий супермаркет без персоналу та кас наприкінці цього місяця – згідно з офіційним анонсом, будь-хто охочий зможе відвідати один із перших автономних магазинів Лондона вже 29 листопада.

Супермаркет використовуватиме камери із вбудованими алгоритмами, які аналізуватимуть інформацію про товари та відвідувачів. Клієнти будуть самостійно брати необхідні товари з полиць, а потім просто виходити з магазину – оплата відбуватиметься автоматично. За заявами Sainsbury's, система не використовує технології розпізнавання облич, не передає дані про клієнтів постачальнику камер і не зберігає зображення, зібрані камерами, більше 30 днів.

«У цій технології використовуються камери, прикріплені до стелі, які розташовані під певним кутом, щоб відстежувати ваше тіло, коли ви переміщуєтеся по магазину, а не обличчя», – зазначили в Sainsbury's.

Технічно рішення Sainsbury's повністю відповідає магазинам Amazon Go, які були вперше запущені в США в 2018 році.

З того моменту мережа розширилася до 26 торгових точок – більшість супермаркетів було відкрито в Північній Америці, але деякі магазини також з'явилися в Європі. Зважаючи на це, в найближчому майбутньому Amazon паралельно тестуватиме свій підхід на європейському ринку через конкурентів, а також запускатиме автономні магазини під власним брендом.

Журналісти Business Insider стверджують, що Amazon хоче відкрити 260 супермаркетів без кас по всій Британії протягом наступних трьох років. Близько 60 точок буде запущено наступного року, ще 100 – у 2023 році і 100 – в 2024 році. Чи будуть це магазини під власним брендом чи партнерські поки що не ясно.

Попит на безкасові магазини в США та ЄС поступово набирає обертів – у деяких випадках власники самостійно автоматизують супермаркети, а в інших звертаються за підтримкою до сторонніх постачальників. Серед останніх є ряд великих стартапів, включаючи Standard, Zippin і Trigo, які обіцяють повну автоматизацію магазинів-партнерів протягом кількох тижнів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті