Марсохід Perseverance був змушений викинути взяті зразки грунту, щоб полагодити бур

Марсохід Perseverance був змушений викинути взяті зразки грунту, щоб полагодити бур

Виконувати такі завдання в умовах Марса, де інша гравітація, ще не доводилося

Марсохід Perseverance був змушений викинути взяті зразки грунту, щоб полагодити бур
фото NASA

Керівники місії марсохода Perseverance з Лабораторії реактивного руху аерокосмічного агентства NASA повідомили, що їм довелося вивантажити останні зразки марсіанського ґрунту, зібрані марсоходом, щоб полагодити його бурову установку, що заклинила. Про це керівник місії Mars 2020 Дженніфер Троспер написала в офіційному блозі Perseverance, передає 3DNews.

«Ніколи б не подумала, що нам доведеться це зробити. Загалом було вирішено вивантажити останні зібрані зразки марсіанського грунту з контейнера Sample Tube 261», – написала керівник проекту.

Команда місії повідомила 7 січня, що уламки зібраних зразків породи частково заблокували карусель бурової установки – пристрої, в якому зберігаються проби, що використовуються при заборі, а також самі зразки грунту.

Жодних фізичних пошкоджень бурова установка ровера не отримала, проте інцидент змусив призупинити дослідницьку діяльність Perseverance приблизно на тиждень.

Троспер також зазначила, що 12 січня ровер здійснив зйомку марсіанської поверхні, щоб визначити, яка саме порода знаходиться під ним.

Випробування клону марсохода Землі показали, що вивантаження вмісту титанової трубки, у якій зберігаються зібрані зразки грунту, є досить простим завданням. Проте виконувати його в умовах Марса, де рівень гравітації становить 1/4 від земної, ще не доводилося.

Усі роботи мали пройти минулими вихідними. Ровер також повинен буде провернути карусель бурової установки, а потім зробити нові знімки марсіанської поверхні під собою, щоб показати, скільки випало з бура застряглих уламків породи.

Як повідомлялося, NASA створило сайт, на якому можна стежити за вивченням Марса ровером Perseverance.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло