NASA створило сайт, на якому можна стежити за вивченням Марса ровером Perseverance

NASA створило сайт, на якому можна стежити за вивченням Марса ровером Perseverance

Це найкраща доступна реконструкція того, як виглядає Марс, стверджують розробники

NASA створило сайт, на якому можна стежити за вивченням Марса ровером Perseverance
фото NASA

Фахівці американського космічного агентства NASA створили проект «Досліджуй з Perseverance»: на сайт додали 3D-модель марсіанського кратера Езеро, який саме зараз досліджує марсохід Perseverance. Про це повідомляєтьсяв блозі Лабораторії реактивного руху NASA (JPL), яка курирує місію на Марсі, пише TJournal.

3D-модель створена на основі зображень, отриманих Perseverance з різних точок огляду. Її можна обертати, повертати і змінювати ракурс. Модель оновлюється після кожного руху ровера на поверхні планети.

Синім прапором позначається камінь, який Perseverance просвердлив для вивчення на початку вересня. Якщо натиснути на прапор, можна подивитися фотографії об'єкта з різних ракурсів.

Також функціонал сайту дозволяє вивчити знімки інших частин поверхні Марса на 3D-моделі – загалом для перегляду доступні 1460 фотографій.

«Це на даний момент найкраща доступна реконструкція того, як виглядає Марс», – заявив Паркер Аберкромбі, старший інженер-програміст JPL.

За його словами, проект створили, щоб всі охочі могли стежити за ходом місії Perseverance, «використовуючи ті ж інструменти візуалізації, що і вчені».

Сайт показує поточне місце розташування марсохода і вертольота Ingenuity. За їх пересуванням можна стежити за допомогою карти «Де Perseverance?». Вона показує весь шлях, який пройшов ровер на Марсі.

Марсохід Perseverance здійснив посадку на Марс 18 лютого. За допомогою ровера планують збирати перші зразки грунту і шукати сліди біологічного життя. Ровер вже отримав кисень з атмосфери планети, добув зразки грунту і надіслав кольорові фото Марса.

Нагадаємо, NASA набирає добровольців для симуляції польоту на Марс, який триватиме рік.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло