CATL запускає новий бізнес – заміну батарей в електромобілях за 1 хвилину

CATL запускає новий бізнес – заміну батарей в електромобілях за 1 хвилину

На першому етапі станції будуть розгорнуті у 10 великих містах Китаю

CATL запускає новий бізнес – заміну батарей в електромобілях за 1 хвилину
фото DR

Найбільший у світі виробник батарей – китайська Contemporary Amperex Technology Limited (CATL) – оголосила про створення нового бізнесу. Займатися ним буде дочірнє підприємство EVOGO – суббренд, який побудує в Китаї мережу сервісів швидкої заміни акумуляторів в електромобілях.

З новими станціями EVOGO автовласники зможуть замінити батарею у своєму EV лише за одну хвилину, повідомляє Reuters із посиланням на представників CATL.

Ідея «гарячої» заміни елементів живлення не нова – аналогічну концепцію вже реалізував китайський стартап Nio у своїх електромобілях на китайському та норвезькому ринках. Компанія дозволяє власникам електричних автомобілів бренду заїхати на спеціалізовану станцію та повністю замінити блок з акумуляторами, уникаючи очікування зарядки.

Технічно CATL планує створити аналогічне рішення, але розмах підприємства буде більшим.

Якщо станції Nio обмежені електромобілями одного бренду, а компанія управляє всього 700 такими сервісами, то CATL має достатні потужності, щоб вивести служби із заміни батарей на національний рівень, пише HighTech Plus. Постачальник обслуговує практично всіх провідних автовиробників – батареями CATL користуються в Tesla, Volkswagen, Hyundai, Daimler та багатьох інших компаніях.

Під час прес-конференції, присвяченої запуску підрозділу, генеральний менеджер CATL Чен Вейфен розповів, що на першому етапі станції будуть розгорнуті у 10 великих містах Китаю. Першим сумісним електромобілем для EVOGO стане Bestune NAT – нова модель від китайського концерну FAW Group. Згодом CATL збільшить як кількість станцій, так і автомобілів, що підтримуються.

«Ми розглядаємо акумулятор як продукт загального користування, а не споживчий продукт для особистого користування», – пояснив представник CATL.

Перші зарядні станції EVOGO будуть запущені в Китаї протягом найближчих місяців.

Як повідомлялося, Shell і китайська Nio створять мережу станцій для швидкої заміни батарей в електромобілях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло