НБУ прогнозує підвищення тарифів на комунальні послуги

НБУ прогнозує підвищення тарифів на комунальні послуги

Водночас Нацбанк назвав збільшення тарифів ключовим ризиком для інфляції у 2022 році

НБУ прогнозує підвищення тарифів на комунальні послуги
Фото: УНІАН

Що сталося. Національний банк (НБУ) вказав на необхідність підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги (ЖКП) через збільшення світових цін на енергоносії.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Деталі. Регулятор пояснив, що адміністративні рішення щодо фіксації тарифів на деякі житлово-комунальні послуги стримували інфляцію наприкінці 2021 року. Також цей фактор сприяв сповільненню зростання споживчих цін з пікових 11% у вересні до 10% у грудні. 

Коментар. «Одномоментне приведення тарифів на ЖКП до економічно обґрунтованих рівнів усуне дисбаланси в енергетичному секторі, однак створить значний інфляційний тиск та призведе до погіршення очікувань. Натомість відтермінування рішень щодо тарифів на ЖКП акумулюватиме квазіфіскальні дисбаланси й ціновий тиск у майбутньому», – попередив НБУ.

Водночас НБУ визначив збільшення тарифів як один з ключових ризиків для інфляції у 2022 році.

Бекграунд. Нагадаємо, що в 2021 році в Україні запровадили річні тарифи на газ для населення. Тоді місцева влада, «Нафтогаз» та уряд підписали відповідний меморандум.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло