Інвестори розпродають криптовалюту, біткойн впав до 5-місячного мінімуму

Інвестори розпродають криптовалюту, біткойн впав до 5-місячного мінімуму

Капіталізація криптовалют у світі за добу опустилася більш ніж на 140 млрд

Інвестори розпродають криптовалюту, біткойн впав до 5-місячного мінімуму
фото Shutterstock

Вартість біткойна в п'ятницю опустилася до п'ятимісячного мінімуму через те, що інвестори прагнуть позбутися високоризикованих активів. На його ціні позначилося і те, що російський центробанк пропонує заборонити криптовалюти в країні, пише Financial Times.

За даними CoinMarketCap, біткойн подешевшав на 7,8%, опустившись до $38 746,8. Це мінімум із серпня 2021 року.

Дешевшають також інші криптовалюти. Наприклад, Ethereum до цього часу впав на 10% у ціні, до $2824. Dogecoin подешевшав на 7,4%, до $0,1522.

Загалом ринкова капіталізація криптовалют у світі за добу опустилася більш ніж на 140 млрд, за підрахунками CoinMarketCap.

Цифрові активи дешевшають останніми днями через зростаючий тиск з боку регуляторів, зазначає Bloomberg. Влада Великобританії, Іспанії та Сінгапуру цього тижня запропонувала посилити правила купівлі криптоактивів для недосвідчених інвесторів, а російський ЦБ у четвер закликав повністю заборонити криптовалюти в країні.

Центробанк РФ 20 грудня випустив доповідь із різкою критикою криптовалюти та вказав на високі ризики, які вона створює для російської економіки. Для захисту від них регулятор запропонував радикальні заходи: заборонити в Росії випуск та обіг криптовалют, а за будь-які операції з ними карати.

Крім дій регуляторів на вартості криптовалюти позначаються побоювання щодо жорсткості грошово-кредитної політики у США. Через це, як зазначає FT, інвестори стали позбуватися всіх ризикованих активів, у тому числі акцій деяких технологічних компаній.

Опитані Bloomberg аналітики очікують, що найближчим часом волатильність на ринку криптовалют збережеться, а біткойн може подешевшати ще сильніше.

Як стало відомо, регулятор ЄС пропонує заборонити майнінг біткойнів, для якого треба великий обсяг енергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло