НАТО приводить війська у боєготовність на тлі нарощування російських сил біля України

НАТО приводить війська у боєготовність на тлі нарощування російських сил біля України

Військовий альянс направляє додаткові кораблі й винищувачі в Східну Європу

НАТО приводить війська у боєготовність на тлі нарощування російських сил біля України
Фото: pixabay.com

Що сталося. НАТО приводить свої збройні сили в стан бойової готовності та направляє додаткові кораблі й винищувачі в Східну Європу у зв'язку з нарощуванням російських військових сил поблизу України.

Джерело. Про це йдеться в оприлюдненій на сайті НАТО заяві.

Коментар. «Союзники по НАТО переводять сили в стан бойової готовності та направляють додаткові кораблі й винищувачі в місця розгортання НАТО в Східній Європі, посилюючи засоби стримування й оборони альянсу у зв'язку з тим, що Росія продовжує нарощувати свою військову присутність в Україні та навколо неї», – йдеться в заяві.

Що це означає. Зазначається, що за останні дні низка членів НАТО оголосили про поточне або майбутнє перекидання додаткових сил.

Деталі. Згідно з заявою, Данія направляє у Балтійське море фрегат і планує перекинути в Литву чотири винищувачі F-16 для підтримки місії НАТО з патрулювання повітряного простору в регіоні.

Також Іспанія направляє кораблі на допомогу військово-морським силам альянсу та розглядає можливість направлення винищувачів у Болгарію.

Крім того, Франція висловила готовність передислокувати в Румунію війська під командуванням НАТО.

США розглядають можливість збільшення своєї військової присутності в східній частині Північноатлантичного альянсу, уточнюється в комюніке.

У НАТО також очікують, що Нідерланди з квітня направлять у Болгарію два винищувачі F-35 для підтримки місії альянсу з патрулювання повітряного простору. Нідерланди також мають намір направити один корабель і наземні підрозділи до резерву для сил швидкого реагування НАТО.

Бекграунд.  Президент Володимир Зеленський припустив, що Росія може спробувати захопити українські території під приводом захисту російськомовного населення. Він повідомив, що Харків може бути окуповано. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло