McKinsey підрахувала, в яку суму обійдеться світовий перехід з викопної на «зелену» енергетику

McKinsey підрахувала, в яку суму обійдеться світовий перехід з викопної на «зелену» енергетику

Внаслідок енергопереходу зникнуть 185 млн робочих місць у паливній галузі

McKinsey підрахувала, в яку суму обійдеться світовий перехід з викопної на «зелену» енергетику
фото Pixaby

Аналітична компанія McKinsey спрогнозувала модель масштабних змін в економіці, які відбудуться, якщо світ досягне вуглецевої нейтральності до 2050 року. За версією дослідників, глобальний енергоперехід коштуватиме $275 трлн, або 7,5% світового ВВП.

«У період з 2021 по 2050 рік у всіх вивчених нами секторах знадобиться близько $275 трлн сукупних витрат на фізичні активи, або приблизно $9,2 трлн на рік», – йдеться у дослідженні McKinsey. Ця сума еквівалентна 7,5% світового ВВП у період із 2021 по 2050 рік.

Внаслідок енергопереходу зникнуть 185 млн робочих місць, пов'язаних із видобуванням викопного палива та «брудними» виробництвами, але з'являться 200 млн нових – у нейтральній економіці, зазначають експерти.

Більшість витрат припаде на найбільші економіки світу – США, Китай, Євросоюз, Японію та Велику Британію. За підрахунками аналітиків, ці країни за 29 років витратять на декарбонізацію близько 6% свого сукупного ВВП.

Найдорожче енергоперехід, за оцінкою McKinsey, коштуватиме Україні, Росії та країнам СНД, яким доведеться витратити на нього 21% ВВП. Країнам Близького Сходу та Північної Африки енергоперехід коштуватиме 16,3% ВВП. Росія зараз, як зазначають аналітики, посідає четверте місце у світі за обсягом викидів вуглекислого газу. На її частку припадає 4% світових викидів (на першому місці Китай – 26%, далі йдуть США та Індія – 12% та 6% відповідно).

При цьому в McKinsey зазначили, що найбільші ризики у випадку, якщо вуглецевої нейтральності не буде досягнуто і стримати глобальне потепління не вдасться, загрожують країнам зі спекотним кліматом – це Індія, Пакистан, Нігерія. Високий ризик у Японії та Саудівської Аравії.

Більше про нові досягнення в енергетичному напрямку, зокрема в транспорті  – у матеріалі «Зелена» логістика: як прискорити шлях до кліматичної нейтральності».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло