BioNTech і Pfizer почали тестувати вакцину від штаму «омікрон»

BioNTech і Pfizer почали тестувати вакцину від штаму «омікрон»

У цьому році компанії планують випустити до 4 млрд доз вакцини

BioNTech і Pfizer почали тестувати вакцину від штаму «омікрон»
фото DR

BioNTech веде роботу зі створення вакцини, яка захищає від варіантів коронавірусу та зберігає ефективність на тривалий час, зазначив співзасновник підприємства Угур Шахін, передає Deutsche Welle.

Компанії BioNTech та Pfizer починають клінічні випробування вакцини від коронавірусу, модифікованої спеціально під омікрон-варіант, який зараз швидко поширюється по світу.

Як повідомили підприємства-партнери у вівторок, 25 січня, випробування будуть проводитися за участю здорових людей віком від 18 до 55 років. Зокрема, буде досліджуватися безпека вакцин-кандидатів, а також їхня переносимість та ефективність.

«Це дослідження – частина нашої наукової роботи зі створення вакцини на основі варіантів коронавірусу, яка б забезпечувала захист від «омікрону» на тому ж рівні, що ми спостерігали і щодо попередніх варіантів, і при цьому довше зберігала б свою дію», – пояснив співзасновник компанії BioNTech Угур Шахін.

Роботу над новою вакциною, пристосованою до захисту від «омікрону», BioNTech та Pfizer розпочали 25 листопада 2021 року.

11 січня Угур Шахір заявив на конференції з охорони здоров'я, організованої американським банком JP. Morgan, що в його компанії вважають, що будуть готові розпочати постачання вакцин від омікрон-варіанту на ринок до березня 2022 року – як тільки будуть отримані дозволи регулюючих органів.

У 2021 році компанії BioNTech і Pfizer випустили близько 3 млрд доз вакцини по всьому світу. Їхня частка ринку на грудень 2021 року оцінювалася у 80% у Європі та у 74% у США. У 2022 фінансовому році компанія BioNTech прогнозує оборот тільки від вакцини від коронавірусу на рівні до 17 млрд євро і збирається спільно з Pfizer зробити до 4 млрд доз вакцини.

Виробники інших допущених до застосування в ЄС вакцин від коронавірусу – Moderna, AstraZeneca, Janssen (вакцина Johnson & Johnson) та Novavax (вакцина Nuvoxavid) – також повідомили, що ведуть розробку вакцини від «омікрону».

Нагадаємо, у ВООЗ підрахували, що у світі кожні 12 секунд хтось вмирає від коронавірусу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло