«Кожні 12 секунд хтось вмирає від коронавірусу» - ВООЗ

«Кожні 12 секунд хтось вмирає від коронавірусу» - ВООЗ

Завершити пандемію в 2022 році не вдасться без вакцинації найбідніших країн

«Кожні 12 секунд хтось вмирає від коронавірусу» - ВООЗ
фото DR

Гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебрейєсус заявив, що для подолання надзвичайної ситуації з коронавірусом в 2022 році потрібно значно більше зусиль, пише AFP.

Потрібна стійка та комплексна стратегія боротьби, зазначив він. При цьому людству треба навчитися жити із коронавірусом.

«Ми можемо покінчити з COVID-19 як з глобальною надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я, і ми можемо зробити це цього року», – заявив Гебрейєсус. Для цього країнам необхідно старанніше працювати над забезпеченням рівного доступу до вакцин та лікування, відстежувати вірус і його нові варіанти та зберігати карантинні обмеження, зазначив голова ВООЗ.

Тедрос Адханом Гебрейєсус зазначив, що до кінця 2021 року половина зі 194 держав-членів ВООЗ не виконала мету вакцинації 40% свого населення. В Африці 85% людей не отримали жодного уколу.

«Ми просто не зможемо завершити надзвичайну фазу пандемії, якщо не подолаємо цей розрив, – зазначив глава ВООЗ. – У середньому минулого тижня кожні три секунди повідомлялося про 100 випадків захворювання, і кожні 12 секунд хтось вмирав від COVID-19», – сказав Гебрейєсус.

Глава ВООЗ наголосив, що «небезпечно припускати, що «омікрон» буде останнім варіантом, або що це заключна стадія».

«Навпаки, – сказав він, – у всьому світі умови ідеальні для появи нових варіантів».

«Можливість для появи більш заразного, більш смертоносного варіанту залишається дуже реальною», – наголосив глава ВООЗ.

Новий штам коронавірусу почав поширюватися восени минулого року. Вперше його виявили у ПАР. За даними ВООЗ, «омікрон» поширюється швидше, а ефективність вакцин при взаємодії з ним нижча.

Як раніше повідомили у ВООЗ, близько половини усього населення планети вже отримали по дві дози щеплення від коронавірусу COVID-19.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло