Адвокат ексголови «Українського професійного банку» напав на журналістку в суді

Адвокат ексголови «Українського професійного банку» напав на журналістку в суді

Любов Величко поставила Каргаполову незручні запитання про незаконне виведення коштів з УПБ

Адвокат ексголови «Українського професійного банку» напав на журналістку в суді
Зліва Денис Дьяков, справа Олексій Каргаполов

Що сталося. Адвокат обвинуваченого ексголови «Українського професійного банку» (УПБ) Олексія Каргаполова – Денис Дьяков напав на журналістку Любов Величко у Дніпровському районному суді Києва після того, як вона ставила його клієнту незручні питання щодо деталей незаконної схеми виведення коштів з УПБ перед банкрутством у 2015 році.

Джерело. Про це на своїй фейсбук-сторіці повідомила Любов Величко.

Деталі. Судове засідання проводилося в рамках кримінального провадження, яке вела Служба безпеки (СБУ). Судовий процес по цій справі триває з 2019 року.

За словами прокурора Андрія Мельника, у цій справі планується допитати тридцять свідків. Втім, на це засідання ні вони, ні представник потерпілого – «Український професійний банк» – не з'явилися. Тому розгляд справи перенесли на 10:30 1 лютого 2022 року.

Коментар. «На це судове засідання я прийшла для того, щоб зібрати інформацію про виведення коштів керівництвом УПБ банку перед введенням тимчасової адміністрації. На мої запитання про цю схему Каргаполов відповідати відмовився. Але після того, як я намагалася зробити фото Каргаполова для публікації, його адвокат Дьяков спробував силою вирвати із рук мобільний телефон. Коли я сказала, що викличу поліцію, адвокат перейшов до словесних погроз», – повідомила журналістка у прямій відеотрансляції.

За словами Величко, Дьяков та Каргаполов забороняли вести зйомку у приміщенні суду та в коридорі біля зали судового засідання. При цьому, вони принижували журналістку та погрожували зібрати про неї максимум інформації, написати скаргу в Комісію із журналістської етики, а також «розібратися» після того, як побачать, яка публікація вийде за результатами її роботи.

Адвокат ексголови 	«Українського професійного банку» напав на журналістку в суді
Адвокат Денис Дьяков

Бекграунд. Нагадаємо: 26 травня 2015 року відбулося засідання Наглядової ради та правління УПБ, в ході якого прийняли рішення укласти договір із ТОВ «ФК Аурум Фінанс». Згідно з умовами угоди, УПБ поступився цій фірмі правами вимоги за кредитними договорами з різними юридичними особами.

28 травня 2015 року НБУ визнав УПБ неплатоспроможним. 29 травня ФГВФО ввів тимчасову адміністрацію. Як писали ЗМІ, напередодні цього з банку вивели більшість активів. Тоді в.о. голови правління УПБ був Олексій Каргаполов.

Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) визнав нікчемними правочини банку, зроблені до введення тимчасової адміністрації. За даними Фонду, з УПБ незаконно вивели 3,1 млрд грн (продаж кредитного портфеля з високоліквідною заставою, списання коштів з коррахунку в іноземному банку тощо). Наразі УПБ перебуває в стадії ліквідації.

Олексій Каргаполов – менеджер та власник компаній, пов’язаних з Анатолієм Юркевичем (контролер групи Milkilend). НБУ визнавав Юркевича особою, пов’язаною з УПБ.

Ексголова «Укрпрофбанку» Олексій Каргаполов 

Також за інформацією ФГВФО, у виведенні коштів за нікчемними правочинами брали участь низка пов’язаних людей та компаній. Серед інших, це «Банкомзв’язок» – раніше її бенефіціарами були вказані Юркевич та Сергій Сподін. Останній пов'язаний з фірмами, що брали участь у судових тяжбах навколо мільярдних проблемних кредитів «Укрексімбанку», виданих у період 2006-2008 років.

Крім того, у кримінальному провадженні щодо виведення заставного майна УПБ (понад 20 га ліквідної землі в Київській області) фігурує фірма «Оптимум ріелті», бенефіціари якої громадяни США Юрій Каплун та Алекс Мардер. Останні пов'язані спільними бізнесами з Юркевичем та Віктором Капустіним (екскерівник «Укрексімбанку», його компанія «Фармхім» також фігурує у справі про банкрутство УПБ).

Уповноважена особа Фонду на ліквідацію УПБ направила до правоохоронних органів дев’ять заяв про скоєне кримінальне правопорушення за фактами незаконних дій власників і керівництва банку. Відомо, що ще одне кримінальне провадження веде СБУ. Також низку справ розслідували слідчі органи Національної поліції.

Детальніше про це у матеріалі Mind «Професійні та схемні: як триває слідство щодо Українського професійного банку».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло