Завод Corum Group вперше в Україні тестує 5G телеметрію

Завод Corum Group вперше в Україні тестує 5G телеметрію

Тестування підтвердили, що технологію можна застосовувати під землею

Завод Corum Group вперше в Україні тестує 5G телеметрію
Фото: Shutterstock

Що сталося. Vodafone Україна, Ericsson і «ДТЕК Енерго» протестували 5G телеметрію на Харківському машинобудівному заводі «Корум Світло шахтаря», встановивши на очисний комбайн 5G-модем Quictel, підключений до приватної мережі 5G від Ericsson.

Джерело. Про це повідомила пресслужба компанії.

Деталі. Технологія дозволяє в режимі реального часу збирати дані про стан обладнання, передаючи їх на сервер підприємства. Тестування телеметрії – один з етапів реалізації першого в Україні пілотного проєкту Smart Factory 5G.

Технологія працює у приватній мережі 5G (Private Network), яку компанії Vodafone та Ericsson розгорнули на заводі. Вона дає змогу швидко передавати великі обсяги даних про роботу комбайна у шахті без використання кабелів.

Крім того, власна мережа 5G забезпечує обробку інформації локально на підприємстві: дані захищені та недоступні для зовнішніх сторін.

Що це означає. Проведені тестування підтвердили, що таку технологію можна застосовувати під землею. Надалі очисний комбайн, призначений для видобутку вугілля у складних гірничо-геологічних умовах, можна буде підключити до 5G в шахті. 

Бекграунд. Нагадаємо, що Кабмін переніс тендер на видачу ліцензій з користування радіочастотами 5G зв'язку з жовтня 2021 року на лютий 2022 року через відсутність фінансування на проведення науково-дослідних робіт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло