ЄЦР рекомендує банкам підготуватися до можливих санкцій проти Росії – ЗМІ

ЄЦР рекомендує банкам підготуватися до можливих санкцій проти Росії – ЗМІ

Центробанк хоче переконатися, що європейські фінінститути зможуть дотримуватися санкційного режиму

ЄЦР рекомендує банкам підготуватися до можливих санкцій проти Росії – ЗМІ
Фото: pixabay.com

Що сталося. Європейський центральний банк (ЄЦБ) попередив фінінститути, які мають великі операції в Росії, про необхідність підготуватися до можливого запровадження міжнародних санкцій проти Москви у разі вторгнення в Україну.

Джерело. Про це пише газета Financial Times, передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі. ЄЦБ запросив у банків інформацію про те, як вони планують справлятися з різними сценаріями, наприклад, з відключенням РФ від міжнародної системи SWIFT.

Зазначається, що ЄЦБ хоче переконатися у тому, що європейські фінінститути зможуть дотримуватися будь-якого санкційного режиму та швидко припинити роботу з клієнтами, які підпадуть під санкції.

Введення санкцій проти Росії створить серйозні ризики для таких банків, як американський Citigroup Inc., французький Societe Generale (SocGen), австрійський Raiffeisen та італійський UniCredit, які мають великі операції у РФ.

Як зазначають джерела, ЄЦБ проаналізував ризики, пов'язані з різними сценаріями, і запросив у банків інформацію щодо їхніх оцінок та планів дій на випадок запровадження санкцій. Він також запросив інформацію щодо операцій у Росії та Україні у найбільших банків Німеччини та Нідерландів – Deutsche Bank та ING.

Згідно з оцінками Банку міжнародних розрахунків (BIS), заборгованість російських позичальників перед міжнародними банками становить близько $121 млрд.

Найбільші операції у РФ з європейських банків має SocGen, їхній обсяг, за оцінками JPMorgan, становить 2,6 млрд євро. Операції Raiffeisen у Росії оцінюються у 1,9 млрд євро, UniCredit – у 1,4 млрд євро.

Що це означає. Топменеджер одного з банків повідомив FT, що основні ризики санкції несуть для його інвестиційно-банківського бізнесу, який працює з великими міжнародними компаніями та олігархами, а не для комерційного банкінгу, де він переважно працює із середніми за розміром компаніями.

На його думку, найбільшим «системним ризиком» стане відключення Росії від SWIFT, яке «матиме наслідки для всієї банківської системи РФ». При цьому він зазначає, що ЦБ РФ планує у разі необхідності використовувати внутрішню систему міжбанківських платежів замість SWIFT.

Додатковим ризиком для європейських банків є те, що конфлікт навколо України може знизити рубль і це скоротить вартість їхніх російських дочок.

Топменеджер ще одного європейського фінінституту побоюється, що Москва захоче покарати банки, які намагатимуться виконувати міжнародні санкції. 

Бекграунд. Раніше президент США Джо Байден розповів, що Росію очікують серйозні економічні наслідки у разі нападу на Україну. Зокрема російські банки не зможуть проводити операції з доларами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло