Україна отримає 73 млн євро техдопомоги Данії в межах DANEP у 2022-2026 рр

Україна отримає 73 млн євро техдопомоги Данії в межах DANEP у 2022-2026 рр

Данія погодилася розглянути додаткові можливості підтримки для забезпечення стабільності України на запит Кулеби

Україна отримає 73 млн євро техдопомоги Данії в межах DANEP у 2022-2026 рр
Фото: pixabay.com

Що сталося. Україна стане ключовим одержувачем технічної допомоги Данії в рамках наступної фази Данської програми європейського сусідства DANEP в період 2022-2026 років. Із загального бюджету в 170 млн євро, 73 млн євро спрямують на проєкти в Україні.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ.

Деталі. «Данія демонструє справжнє лідерство, стоячи пліч-о-пліч з Україною у цей час підвищених загроз з боку Росії», – розповів МЗС України Дмитро Кулеба на переговорах з МЗС Данії Єппе Кофодом

За словами міністра, виділення Данією додаткових 22 млн євро на сектор безпеки України є важливим внеском у стійкість та безпеку держави.

Співрозмовники окремо обговорили підготовку пакету жорстких економічних санкцій ЄС проти Росії, а також посилення взаємодії задля посилення оборонних спроможностей України та зміцнення кібербезпеки держави.

Голова МЗС Данії підтвердив готовність країни й надалі зміцнювати стійкість України на тлі агресивних дій Росії.

Крім того, Данія погодилася розглянути додаткові можливості підтримки для забезпечення фінансової та економічної стабільності України на запит Кулеби.

Коментар. «Російська Федерація намагається підірвати безпеку не лише України, але і всієї Європи. Ми активно працюємо над консолідацією міжнародної спільноти задля ефективної протидії агресивним діям Росії, оскільки це визначатиме майбутнє архітектури безпеки в усьому євроатлантичному регіоні», – наголосив Кулеба.

Бекграунд. Нагадаємо, що Україна планує сформувати пакет фінансової допомоги в $3-5 млрд від стратегічних партнерів, щоб забезпечити ліквідність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло