Westinghouse зможе покрити всю потребу «Енергоатома» в паливі для ВВЕР-1000 через два роки

Westinghouse зможе покрити всю потребу «Енергоатома» в паливі для ВВЕР-1000 через два роки

Наразі на АЕС палива вистачає

Westinghouse зможе покрити всю потребу 	«Енергоатома» в паливі для ВВЕР-1000 через два роки
Фото: energoatom.com.ua

Що сталося. Американській компанії Westinghouse знадобиться близько двох років, щоб бути готовою закрити потреби НАЕК «Енергоатом» у паливі для 13 чинних ВВЕР-1000.

Джерело. Про це заявив голова НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, передає «Інтерфакс-Україна».

Коментар. «Якщо ми говоримо про 13 наших енергоблоків ВВЕР-1000, то сім із них уже забезпечуються паливом Westinghouse, а шість – іще російською стороною», – сказав Котін. І запевнив, що наразі є паливо на 2-2,5 року, якщо враховувати те, що вже розміщується в реакторах.

«У договорі з американською компанією саме ці терміни закладено, що вона в разі необхідності протягом двох років збільшить своє виробництво і закриє всю нашу потребу», – додав він.

Голова «Енергоатома» зазначив, що компанії знадобиться близько двох років на розширення виробництва, підготовку персоналу.

«Домовляючись про терміни збільшення постачань, ми виходили з того, щоб встигнути вкластися», – пояснив Котін.

Також Котін прокоментував терміни постачань палива Westinghouse для ВВЕР-440 Рівненської АЕС і його ліцензування українським ядерним регулятором ДІЯРУ:

«У цій ситуації м'яч не на боці ДІЯРУ, а на боці Westinghouse. Ми готові для ВВЕР-440 паливо брати на наступний рік, але він не готовий його постачати до цього часу. В рамках договору, який ми підписали з ним, перша партія надійде у 2025 році. Це паливо буде на той час готове, і за цей період наш регулятор також ліцензує його».

Сторона. «Енергоатом» – національна атомна енергогенерувальна компанія, яка є оператором Запорізької, Рівненської, Южно-Української та Хмельницької атомних електростанцій. «Енергоатом» забезпечує близько 55% потреби України в електроенергії, в осінньо-зимові періоди цей показник сягає 70%.

Бекграунд. Нагадаємо, що, за даними журналістів «Схем», зрив запуску сховища ядерного палива стався через розкрадання коштів в «Енергоатомі».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло