У Чумацькому Шляху виявлено об'єкт, який випромінює радіоімпульси кожні 18 хвилин

У Чумацькому Шляху виявлено об'єкт, який випромінює радіоімпульси кожні 18 хвилин

Вчені поки що не знають, що це таке

У Чумацькому Шляху виявлено об'єкт, який випромінює радіоімпульси кожні 18 хвилин
ілюстративне зображення

Невідомий раніше об'єкт, що випромінює періодичні імпульси енергії, був відкритий аспірантом Університету Кертіна в Західній Австралії Тайроном О'Доерті у 2020 році. Спочатку на нього не звернули особливої уваги, але при детальнішому вивченні було встановлено, що об'єкт здійснює потужний викид енергії тривалістю 60 секунд кожні 18 хвилин.

Подробиці дослідження вчених опубліковані у журналі Nature, пише 3DNews.

У процесі спостережень пульсуючий об'єкт із сильним магнітним полем періодично зникав з поля зору, але через деякий час повертався, стаючи найяскравішим радіоджерелом на земному небі.

«Це було дуже несподівано і моторошно, тому що нічого подібного в небі астрономи ніколи не бачили», – прокоментувала Наташа Харлі-Уокер, астрофізик Міжнародного центру радіоастрономічних досліджень.

Вченим досить часто доводиться спостерігати за транзієнтними джерелами, які змінюють яскравість і зникають з поля зору, але унікальність цього об'єкта полягає в тому, що він перебуває в активному стані викиду енергії протягом цілої хвилини. Вчені відзначають, що раніше їм не доводилося спостерігати такі об'єкти.

«Ми не думали, що таке можливо, але це факт, і він свідчить про те, що в космосі відбуваються якісь екстремальні процеси», – вважає Харлі-Вокер.

 Згідно з наявними даними, невідомий об'єкт випромінює радіоімпульси непостійно. Вчені встановили, що випромінювання від об'єкта поляризовано на 90%, що свідчить про наявність у нього сильного та впорядкованого магнітного поля.

Повторення вказують на те, що об'єкт обертається. Це характеризує пульсари та магнетари. Проте виявлений об'єкт обертається надто довго, оскільки період обертання пульсара зазвичай становить близько 2 секунд, а магнетару більше 10 секунд.

Передбачається, що вчені виявили магнетар із дуже довгим періодом обертання. Поки що це лише гіпотеза, оскільки подібні об'єкти не вдавалося спостерігати раніше.

Нагадаємо, вчені визначили, що один із супутників Сатурна може мати підземний океан.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло