Toyota другий рік поспіль стала найбільшим автовиробником та збільшила відрив від Volkswagen

Toyota другий рік поспіль стала найбільшим автовиробником та збільшила відрив від Volkswagen

Ключовим фактором успіху став дефіцит чипів, який компанія змогла вирішити

Toyota другий рік поспіль стала найбільшим автовиробником та збільшила відрив від Volkswagen
фото Pixaby

У минулі роки концерни Volkswagen і Toyota Motor постійно мінялися місцями в ролі найбільшого автовиробника, але в умовах пандемії коронавірусу японський гігант виявився більш стійким, пише Reuters.

За підсумками минулого року Toyota випустила 10,5 млн машин, а Volkswagen подужав лише 8,9 млн автомобілів, скотившись до десятирічного мінімуму. Розрив між компаніями лише збільшився за підсумками минулого року.

З березня минулого року по березень поточного японська  компанія спочатку розраховувала випустити не менше 9 млн машин, але змушена буде обмежитися скромнішими показниками – 8,18 млн автомобілів. Зате з квітня поточного року до квітня наступного Toyota сподівається випустити рекордні 11 млн автомобілів, збільшивши обсяги виробництва відразу на 20 %.

Якщо в рамках 2021 року Toyota збільшила обсяги випуску автомобілів на 10,1% до 10,5 млн штук, то Volkswagen за цей же час скоротив їх на 5% до 8,9 млн штук.

Німецький автогігант виявився вразливішим до дефіциту чипів, який вибухнув минулого року. Зате Volkswagen більш рішуче налаштований переводити свої моделі на електротягу, ніж Toyota, яка першу глобальну модель електричного кросовера bZ4X почне продавати лише цього року.

Лише нещодавно керівництво японського концерну вирішило до кінця десятиліття вивести на ринок 30 нових моделей електромобілів, а через п'ять років відмовитися від двигунів внутрішнього згорання на машинах марки Lexus.

Як стало відомо, нещодавно Toyota призупинила роботу своїх заводів у Японії через нестачу компонентів. Через це випуск автомобілів Toyota у січні зменшиться на 47 000 машин.

А Volkswagen, як повідомлялося, не впорався із запланованими поставками в Китай через дефіцит чипів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло