Росіяни збирають підписи проти війни з Україною

Росіяни збирають підписи проти війни з Україною

Автори заяви кажуть, що влада просуває мілітаристські меседжі від імені всіх росіян, хоч не всі їх підтримують

Росіяни збирають підписи проти війни з Україною
Фото: pixabay.com

Що сталося. У Росії науковці, правозахисники, музиканти та актори ініціювали збір підписів «Заяви прихильників миру проти Партії Війни в російському керівництві».

Джерело. Про це повідомляє «Дзеркало тижня».

Коментар. «Наша позиція гранично проста: Росії не потрібна війна з Україною та Заходом. Нам ніхто не загрожує, ніхто не нападає. Політика, заснована на просуванні ідеї такої війни – аморальна, безвідповідальна та злочинна», – йдеться у заяві.

Автори заяви наголошують, що влада просуває мілітаристські меседжі від імені всіх росіян, зовсім не зважаючи на те, що не всі громадяни РФ підтримують їх.

«Війна не лише не відповідає інтересам Росії, а й несе у собі загрозу самому її існуванню. Дипломатія країни не може займати жодної іншої позиції, окрім категоричного неприйняття такої війни», – наголошується у заяві.

Підписанти вважають, що безглузді дії керівництва країни ведуть до формування у Росії масового антивоєнного руху. Вони звертаються до влади з вимогою відмовитись від агресивної зовнішньої політики на користь вибудовування добросусідських відносин з іншими країнами.

«Ми, відповідальні громадяни Росії та патріоти своєї країни, звертаємось до політичного керівництва Росії, та кидаємо відкритий та публічний виклик Партії Війни, яка сформувалася всередині влади. Ми (...) ненавидимо війну, і вважаємо злочином навіть саме використання військової загрози та кримінального стилю у зовнішньополітичній риториці», – наголошується у заяві.

Росіяни, які підписали її, обіцяють «зробити все можливе, щоб запобігти, а якщо це потрібно, то й зупинити війну».

Деталі. Підписи поставили Андрєй Макаревич та Лія Ахеджакова, які виступають із різкою критикою російської агресії проти України не перший рік.

Бекграунд. Міністр оборони нещодавно повідомив, що нині на кордоні з Україною перебувають близько 112 000 військових РФ, разом із морською та авіаційною компонентою їхня кількість сягає близько 130 000. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло