Ціни на газ в Європі впали нижче $900 за тисячу кубометрів

Ціни на газ в Європі впали нижче $900 за тисячу кубометрів

Ціни впали на тлі зростання українського транзиту

Ціни на газ в Європі впали нижче $900 за тисячу кубометрів
Фото: pixabay.com

Що сталося. Ціна газу в Європі впала нижче $900 за тисячу кубометрів на тлі зростання постачань газу «Газпрому» українським коридором та падіння реверсу до Польщі.

Джерело. Про це свідчать дані біржі ICE Futures, передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі. Згідно з повідомленням, у вівторок найближчий (березневий) ф'ючерс на TTF на біржі ICE Futures знизився до $898 за тисячу кубів.

Зазначається, що середня вартість контракту «на день уперед» на хабі TTF у січні становила $976, у грудні – $1310 за тисячу кубометрів.

Номінація на прокачування газу через Україну на 1 лютого підвищилася до 107,7 млн куб. м, що близько до величини бронювання за довгостроковим контрактом (109 млн куб. м). У січні транзит «Газпрому» через Україну становив у середньому 54 млн куб. м на добу, що вдвічі менше, ніж передбачено довгостроковим контрактом.

Крім того, реверсний потік газопроводом «Ямал-Європа» у вівторок впав майже в шість разів до понеділка. «Газпром» не прокачує газ «Ямалом-Європою» з 21 грудня. Проте, з урахуванням уже повного завантаження українського коридору, черга може дійти і до використання потужностей цього газопроводу.

Бекграунд. Нагадаємо, що російська компанія «Газпром» не забронювала на лютий додаткову транзитну потужність через Україну та відмовилася від потужності польської ділянки газопроводу «Ямал-Європа». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло