Майнінг біткоїнів виявився значно менш шкідливим для екології, ніж видобуток золота

Майнінг біткоїнів виявився значно менш шкідливим для екології, ніж видобуток золота

Традиційні види промисловості ведуть до значно більших обсягів викидів

Майнінг біткоїнів виявився значно менш шкідливим для екології, ніж видобуток золота
фото Shutterstock

Майнінг криптовалюти, який потребує багато електроенергії, останнім часом активно критикують по всьому світу. Проте, згідно з даними дослідницької компанії CoinShares, на які посилається 3DNews, за минулий рік частка майнінгу біткоїнів склала 0,08% у світових обсягах викидів вуглекислого газу і досягла позначки 42 мегатонни (Мт). Цей показник, стверджують дослідники, вважається незначним.

У доповіді наводиться порівняння із загальними промисловими показниками за країнами. Так, у 2016 році сумарні показники по США та Китаю склали 5830 та 11 580 Мт відповідно.

Загалом майнінг криптовалют зводиться до вирішення складних завдань на продуктивних сучасних комп'ютерах, які мають працювати постійно, через що виникає питання споживання електрики.

Ситуацію ускладнює те що, що, за оцінками, від 25 до 60% видобутку біткоїна забезпечується за рахунок викопних видів палива.

У доповіді CoinShares також зазначається, що традиційні види промисловості, пов'язані з виробництвом цінних товарів, не зазнають такої запеклої критики з боку громадськості, хоча вони й демонструють схожі показники.

Так, карбування і друк фіатних (традиційних) валют забезпечує до 8 Мт вуглекислого газу на рік у всьому світі, а видобуток золота виявився набагато шкідливішим за біткоїн – з ним пов'язані від 100 до 145 Мт викидів.

На тлі традиційної промисловості голова аналітичної компанії MicroStrategy Майкл Сейлор порівняв обсяги викидів при майнінгу біткоїну зі статистичною похибкою.

Нагадаємо, науковці підрахували, наскільки потужним має бути комп’ютер, щоб «зламати» біткойн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло