Тривога навколо нарощування військ на кордонах України призвела до 5%-го падіння Уолл-стріт
Цінні облігації США та Німеччини пережили найгірший місяць з початку 2021 року

Занепокоєння щодо нарощування російських військ біля кордону з Україною, поряд із хвилюванням у США щодо подальшого підвищення облікових ставок, сприяло 5%-му падінню на Уолл-стріт минулого місяця. Державні облігації та золото – активи, які зазвичай зростають у разі політичних потрясінь чи загрози війни – не принесли прибутку, пише Голос Америки.
Держоблігації США та Німеччини, які вважаються найнадійнішими паперами з усіх фінансових інструментів, пережили найгірший місяць з початку 2021 року. Тоді їхня прибутковість зросла на 30 і 20 базисних пунктів відповідно, оскільки в центрі уваги знаходилися інфляція та перспектива підвищення відсоткових ставок. Золото впало на 2%.
Одночасне падіння і акцій, і облігацій (бондів) трапляється нечасто. На думку Джона Бріггса, керівника відділу міжнародної стратегії NatWest Markets, з 2000 року це відбувалося приблизно в 14% випадків.
Інвестори вже давно покладаються на зворотну кореляцію між акціями та облігаціями для захисту доходів у скрутні часи, використовуючи традиційну стратегію інвестиційного портфеля 60:40 (60 відсотків – у вигляді акцій, та 40% – у вигляді облігацій, золота та готівки).
Проте нині, за словами Бріггса, інвестори «мають взяти до уваги ідею», що ринки можуть реагувати по-іншому, тоді як центральні банки зосереджені на стримуванні росту інфляції.
«Якщо ми побачимо подальше погіршення ситуації в Україні, то для інвесторів, які шукають традиційні «тихі гавані» (безпечні сфери інвестицій), деякі зі старих кореляцій можуть виявитися невірними», – прокоментував Бріггс.
Відмінність поточної ситуації – те, що інфляція, яку протягом десятиліть вдавалося стримувати, у багатьох країнах набирає обертів. Конфлікт з Росією ще більше роздмухує інфляційні побоювання за рахунок зростання цін на нафту та продукти харчування.
Як писав Washington Post, вторгнення Росії в Україну – країну, яка є одним з найбільших у світі постачальників зерна – може призвести до глобальних проблем з продовольством.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].