Україна і Туреччина підписали угоду про вільну торгівлю

Україна і Туреччина підписали угоду про вільну торгівлю

Очікується, що угода даватиме додаткові 2% ВВП щорічно

Україна і Туреччина підписали угоду про вільну торгівлю

Що сталося. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль і міністр торгівлі Туреччини Мехмет Мус підписали угоду про Зону вільної торгівлі між країнами.

Джерело. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Деталі. Очікується, що угода про Зону вільної торгівлі між країнами даватиме додаткові 2% ВВП щорічно.

Основа угоди – обнулення мит Туреччиною на 10 337 товарних позицій. Це 95% загальної кількості товарів. Ще на 1 348 товарних позицій діятимуть тарифні квоти або скорочення мит.

Згідно з документом, Україна залишає за собою право застосовувати мито на експорт металобрухту, водночас Туреччина відкриває внутрішній ринок для українського металу. Ще на 130 товарних позицій товарів металургії встановлено часткове скорочення мит, а для 160 товарів металургії встановлюються додаткові квоти.

Також Україна збереже мита на ввезення вживаних автомобілів, встановлюючи перехідні періоди від трьох до п'яти років на транспортні засоби та продукцію легкої промисловості. Водночас сторони зберігають за собою право відновити дію мит через механізм двосторонніх захисних заходів.

Перегляд угоди має відбутися не пізніше ніж через два роки.

Бекграунд. Уряд схвалив проєкт угоди про зону вільної торгівлі з Туреччиною. Прем'єр анонсував підписання угоди 3 лютого.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло