Єрмак: за підсумками дев'ятигодинної зустрічі радників «нормандської четвірки» не вдалося погодити спільний документ

Єрмак: за підсумками дев'ятигодинної зустрічі радників «нормандської четвірки» не вдалося погодити спільний документ

Російський представник Козак розповів, що не вдалося подолати розбіжності в інтерпретації Мінських угод

Єрмак: за підсумками дев'ятигодинної зустрічі радників 	«нормандської четвірки» не вдалося погодити спільний документ
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак
Фото: president.gov.ua

Що сталося. За підсумками перемовин на рівні політичних радників лідерів країн – учасниць «нормандського формату» в Берліні, які тривали понад дев’ять годин, сторонам не вдалося узгодити спільний документ.

Джерело. Про це на брифінгу після зустрічі повідомив представник України – керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Коментарі. За словами Єрмака, Україна сподівається на нові переговори у Нормандському форматі, де Київ налаштований на результат.

На самій зустрічі радники висловили прихильність режиму припинення вогню на сході України й підтвердили необхідність виконання Мінських угод.

Також обговорили розблокування та активізація роботи Тристоронньої контактної групи. При цьому, як зазначив Єрмак, у рамках цих переговорів не порушувалося питання щодо можливості майбутньої зустрічі міністрів закордонних справ нормандського формату.

Заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак розповів, що під час зустрічі не вдалося подолати розбіжності щодо інтерпретації Мінських угод. За його Козака, ці відмінності має усунути «нормандський формат».

«Україна, як і раніше, відмовляється навіть цитувати Мінські угоди про те, що питання майбутнього постконфліктного статусу цих територій мають вирішуватися у консультаціях та обговореннях з представниками ОРДЛО», – сказав Козак.

Бекграунд. Звітуючи про підсумки минулої зустрічі радників два тижні тому, Єрмак заявив про реанімацію «нормандського формату». Під час перемовин радники провели аудит мінських домовленостей та вперше з 2019 року погодили фінальне комюніке. Головним його положенням визначили відданість сторін режиму припинення вогню на Донбасі, який має діяти без жодних передумов.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло