Через вторгнення Росії в Україну постраждають поставки нафти в Європу – МЕА

Через вторгнення Росії в Україну постраждають поставки нафти в Європу – МЕА

Під найбільшим ризиком - транзит через Україну південною гілкою нафтопроводу «Дружба»

Через вторгнення Росії в Україну постраждають поставки нафти в Європу – МЕА
фото Shutterstock

Введення санкцій проти експорту нафти з Росії малоймовірне через поточні високі ціни та масштаби впливу на ринки, але військове вторгнення в Україну може порушити постачавки російської сировини, йдеться у лютневому огляді ринку, підготовленому Міжнародним енергетичним агентством (МАЕ), на яке посилається Forbes.

Експерти МЕА зазначають, що Росія є основним постачальником нафти на континент.

«З майже 11 млн барелів на добу російської нафти, що видобувається в 2021 році, Європа імпортувала щодня близько 4 млн барелів», – йдеться в огляді.

 «Якщо постачання нафти по трубопроводу «Дружба» в Європу перерветься, як це було в 2019 році через забруднення хлорорганікою, то країнам-споживачам доведеться використовувати свої стратегічні запаси або шукати альтернативні джерела постачання», – пишуть аналітики МЕА.

Майже третина імпортованої Європою російської нафти постачається нафтопроводом «Дружба», ще близько 2,35 млн барелів на добу надходить до Європи іншими трубопроводами і портами.

У разі нападу Росії на Україну під найбільшим ризиком опиниться експорт російської нафти обсягом 250 000 барелів на добу, що йде транзитом через Україну південною гілкою нафтопроводу «Дружба» до Угорщини, Словаччини та Чехії.

МЕА в огляді знизило прогноз світового попиту на нафту на 2022 рік: він зросте не на 3,3 млн барелів на добу, а на 3,2 млн і складе 100,6 млн барелів. При цьому хронічне відставання країн ОПЕК у відновленні видобутку нафти від цільових рівнів може призвести до посилення волатильності на нафтовому ринку.

Високі ціни зможуть активізувати буріння в США, тому агентство підвищило прогноз зростання американського видобутку до 1,2 млн барелів на добу. Ще близько 460 000 барелів на добу можуть додати на ринок Канада, Бразилія та Гаяна.

Нагадаємо, Bloomberg підрахував доходи в бюджет Росії від зростання цін на нафту.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло