General Motors добивається від регуляторів дозволу на запуск повністю безпілотних авто

General Motors добивається від регуляторів дозволу на запуск повністю безпілотних авто

Діючі норми щодо водіння затверджувалися десятиліття тому в інших реаліях

General Motors добивається від регуляторів дозволу на запуск повністю безпілотних авто
фото Cruise

Американська компанія General Motors і розробник автопілотів Cruise, що належить GM, звернулися до регулюючих органів США за дозволом на розробку та впровадження повністю безпілотних машин, без педалей та керма, пише 3DNews.

Компанія Cruise повідомила у своєму блозі, що відправила запит на розгортання машини Cruise Origin, позбавленої традиційних інструментів управління. Правом видавати такі дозволи в США наділена Національна адміністрація безпеки дорожнього руху (NHTSA). На думку компанії, ця машина зможе стати засобом пересування для людей, які не можуть самостійно керувати автотранспортом. В першу чергу маються на увазі літні громадяни та люди зі слабким зором.

Модель Origin розроблена спільними зусиллями GM та Honda. У салоні машини розміщені два звернені один до одного сидіння, на яких можуть з комфортом розташуватися чотири пасажири – місце для водія не передбачено.

Очікується, що масове виробництво моделі стартує вже наприкінці цього року, а поставки клієнтам почнуться наступного року.

Вперше GM звернулася до NHTSA з таким проханням у 2018 році – тоді йшлося про спецверсію Chevrolet Bolt без традиційних засобів управління. Відомство розглядало заявку протягом 15 місяців, але не змогло прийняти рішення.

Раніше було підготовлено законопроект, який спростив би впровадження безпілотного транспорту в США, проте він застряг у Конгресі. У травні 2021 року Cruise звернулася до президента країни з проханням підтримати цей законопроект – чинні норми застаріли, оскільки були написані кілька десятиліть тому і виходять з обов'язкової присутності людини за кермом.

Наприкінці грудня китайська Geely повідомила, що преміум-бренд Zeekr, що належить їй, випускатиме електромобілі для американської Waymo, яка спеціалізується на технологіях автопілота. Автівки являтимуть собою п'ятимісний концепт-кар без сидіння водія, рульового колеса і педалей.

Раніше стало відомо, що підрозділ GM, який виробляє «таксі без водія», залучив $1,35 млрд і почав тестування. Електромобілі без водія возитимуть пасажирів з 11 вечора до 5 ранку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло