Трамп похвалив Путіна за «геніальне» рішення ввести війська на схід України

Трамп похвалив Путіна за «геніальне» рішення ввести війська на схід України

Колишній президент вважає, що російський лідер прийняв «дуже розумне» рішення визнати два регіони чужої країни незалежними

Трамп похвалив Путіна за «геніальне» рішення ввести війська на схід України
фото http://kremlin.ru

Дональд Трамп заявив, що російський президент Владімір Путін «дуже кмітливий» і зробив «геніальний» хід, проголосивши дві області на сході України «незалежними державами» та перекинувши в них російські збройні сили, пише The Guardian.

Трамп сказав, що бачив ескалацію української кризи по телевізору, «і я сказав: «Це геніально». Путін оголошує частину України... незалежною. О, це чудово».

Колишній президент США сказав, що президент Росії зробив «розумний хід», направивши в цей район «найсильніші миротворчі сили, які я коли-небудь бачив».

Трамп, давній шанувальник Путіна, якому свого часу було оголошено імпічмент через звинувачення в тому, що він погрожував призупинити військову допомогу Україні, якщо вона не відновить провадження проти Джо Байдена, похвалив дії російського президента, заявивши, що їх би не сталося, якби він досі був президентом.

«Ось дуже кмітливий хлопець… Я дуже добре його знаю, – сказав Трамп про Путіна. – Дуже-дуже добре. До речі, у нас такого б ніколи не сталося. Якби я був в офісі, навіть немислимо. Цього ніколи б не сталося».

«Але хлопець, який каже: «Я оголошую частину України незалежною» – він використав слово «незалежна» – «і ми вийдемо, і ми увійдемо, і ми збираюся допомогти зберегти мир». Ви маєте погодитися, що це досить кмітливо», – сказав Трамп.

За ці слова Трампа розкритикували двоє республіканців, які входили до спеціального комітету Палати представників з розслідування заворушень у Капітолії 6 січня. Ліз Чейні написала у Твіттері, що заява Трампа «допомагає нашим ворогам. Інтереси Трампа, схоже, не співпадають із інтересами Сполучених Штатів Америки».

Тим часом Адам Кінзінгер написав: «Оскільки я все ще «технічно» є членом палати представників республіканців, дозвольте мені засудити цей страшенно жахливий твіт під час цієї кризи. Ви можете критикувати політику, але це шаленство і підживлює наратив Путіна».

Крім Чейні та Кінзінгера, більшість інших республіканців вагалися між засудженням Байдена за його слабку реакцію на ситуацію та твердженням, що цей конфлікт не повинен цікавити США.

«Ненависть до Путіна стала центральною метою зовнішньої політики Америки», – сказав у вівторок Такер Карлсон, правий ведучий Fox News. – Це головне, про що ми говоримо. Тепер йому присвячено цілі кабельні канали. Незабаром ця ненависть до Путіна може привести Сполучені Штати до конфлікту у Східній Європі».

Нагадаємо, напередодні Джо Байден виступив із промовою у зв’язку із визнанням російським президентом Владіміром Путіним «незалежними державами» окупованих територій Донецької та Луганської областей, зазначивши: «Хто такий, заради Бога, Путін, щоб проголошувати нові держави?».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло