Євросоюз заморозить активи Лаврова і Путіна (ДОПОВНЕНО)
Посли ЄС погодилися на це та збираються доповнити список «багатьма іншими» російськими олігархами

Європейський союз вирішив заморозити рахунки в європейських банках президента Росії Владіміра Путіна і міністра закордонних справ Сергія Лаврова. Про це повідомив офіційний представник ЄС, передає Reuters.
Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок підтвердила, що Євросоюз внесе у списки санкцій Лаврова і Путіна.
З приводу закликів відключити Росію від SWIFT вона заявила, що «потрібно зберігати холодну голову, зараз санкції поширюються лише на великі банки».
Між тим канцлер Австрії Карл Нехаммер уточнив, що Євросоюз погодив «найжорсткіший в історії» пакет санкцій проти Росії, і в ньому будуть санкції проти Путіна та Лаврова. При цьому в’їжджати у країни Європи їм не буде заборонено.
Він також повідомляє, що санкції ЄС торкнуться постачання запчастин для повітряних суден до Росії.
(ДОПОВНЕННЯ): Держави ЄС погодилися заморозити будь-які європейські активи президента Росії Володимира Путіна та його міністра закордонних справ, оскільки український лідер закликав до швидших і більш сильних дій для покарання за вторгнення Росії в його країну.
Про це повідомило інформаційне агентство Reuters.
Reuters додає, що за цим, другим раундом санкцій послідує третій, який може бути спрямований на «багато більше» російських олігархів.
«Це політично важливий сигнал», – цитує Reuters високопоставленого дипломата ЄС. «Ми рухаємося так швидко, як можемо», – сказав чиновник.
Нагадаємо, сьогодні президент України Володимир Зеленський закликав Європу діяти швидше і рішучіше, вводячи санкції проти Москви. «Ви все ще можете зупинити цю агресію. Ви повинні діяти швидко», – сказав він, додавши, що заборона на в'їзд росіянам до ЄС, відключення Москви від глобальної міжбанківської системи платежів SWIFT і нафтове ембарго мають бути на столі.
Як повідомлялося, міністри закордонних справ ЄС зібралися в Брюсселі, щоб обговорити деталі санкцій, узгоджених на саміті.
Міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер, який приймав у Парижі зустріч колег з ЄС, щоб обговорити економічні наслідки, сказав, що вилучення Росії із SWIFT залишається варіантом, але лише як «фінансова ядерна зброя» останньої інстанції.
Він сказав, що деякі країни ЄС, але не Франція, мають застереження щодо такого кроку, і очікується, що Європейський центральний банк надасть аналіз «найближчими годинами» щодо наслідків.
Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила журналістам у Брюсселі, що варіант SWIFT ризикує зашкодити особам, наприклад тим, хто намагається відправити гроші родичам у Росії, «тоді як ті люди, які відповідальні за кровопролиття, все одно зможуть вести свій банківський бізнес».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].