Компанія, яка побудувала «Північний потік 2», готується до банкрутства – Reuters
Процедура може початися вже цього тижня

Швейцарська компанія Nord Stream 2 AG, яка побудувала газопровід «Північний потік 2» з Росії до Німеччини, розглядає можливість подання заяви про банкрутство, повідомили два джерела, знайомі із ситуацією. Таким чином компанія намагається врегулювати претензії акціонерів на тлі введення санкцій США, пише Reuters.
Сполучені Штати ввели санкції проти Nord Stream 2 минулого тижня після того, як Росія визнала «ДНР/ЛНР» на сході України ще до вторгнення в країну, що викликало хвилю економічних санкцій з боку Заходу.
Компанія Nord Stream 2 AG, яка належить «Газпрому», зареєстрована в Швейцарії. Минулого року вона добудувала газопровід «Північний потік 2» вартістю $11 млрд, який був розроблений для подвоєння потужностей з перекачування газу з Росії до Німеччини.
Два джерела агентства, які говорили на умовах анонімності, повідомили, що Nord Stream 2 AG працює з фінансовим консультантом над погашенням деяких своїх зобов'язань і може офіційно розпочати провадження у справі про неплатоспроможність у швейцарському суді вже цього тижня.
Трубопровід довжиною 1230 км так і не розпочав комерційну експлуатацію, оскільки очікував на сертифікацію в Німеччині, яка минулого тижня призупинила цей процес внаслідок ескалації російської агресії щодо України.
Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США 23 лютого видало розпорядження, яке дозволяє «згорнути угоди за участю Nord Stream 2 AG» або «будь-якої організації, в якій Nord Stream 2 AG володіє 50% або більше» до 2 березня.
«Газпром» оплатив половину вартості будівництва «Північного потоку 2», а решта проекту фінансувалася британською нафтогазовою компанією Shell, австрійською OMV, французькою Engie та німецькми Uniper та Wintershall DEA.
За словами джерел, Nord Stream 2 AG також розриває контракти з робітниками. Поки що неясно, чи будуть закриті всі підприємства, пов'язані з Nord Stream 2 AG, і як Газпром планує продовжувати обслуговування газопроводу.
Міністр економіки Швейцарії Гі Пармелін заявив у понеділок, що весь персонал Nord Stream, понад 140 людей, які працювали на компанію у швейцарському місті Цуг, було звільнено.
Нагадаємо, Shell розриває всі свої багатомільярдні контракти з «Газпромом».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].