Компанія, яка побудувала «Північний потік 2», готується до банкрутства – Reuters

Компанія, яка побудувала «Північний потік 2», готується до банкрутства – Reuters

Процедура може початися вже цього тижня

Компанія, яка побудувала 	«Північний потік 2», готується до банкрутства – Reuters
фото Nord Stream 2

Швейцарська компанія Nord Stream 2 AG, яка побудувала газопровід «Північний потік 2» з Росії до Німеччини, розглядає можливість подання заяви про банкрутство, повідомили два джерела, знайомі із ситуацією. Таким чином компанія намагається врегулювати претензії акціонерів на тлі введення санкцій США, пише Reuters.

Сполучені Штати ввели санкції проти Nord Stream 2 минулого тижня після того, як Росія визнала «ДНР/ЛНР» на сході України ще до вторгнення в країну, що викликало хвилю економічних санкцій з боку Заходу.

Компанія Nord Stream 2 AG, яка належить «Газпрому», зареєстрована в Швейцарії. Минулого року вона добудувала газопровід «Північний потік 2» вартістю $11 млрд, який був розроблений для подвоєння потужностей з перекачування газу з Росії до Німеччини.

Два джерела агентства, які говорили на умовах анонімності, повідомили, що Nord Stream 2 AG працює з фінансовим консультантом над погашенням деяких своїх зобов'язань і може офіційно розпочати провадження у справі про неплатоспроможність у швейцарському суді вже цього тижня.

Трубопровід довжиною 1230 км так і не розпочав комерційну експлуатацію, оскільки очікував на сертифікацію в Німеччині, яка минулого тижня призупинила цей процес внаслідок ескалації російської агресії щодо України.

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США 23 лютого видало розпорядження, яке дозволяє «згорнути угоди за участю Nord Stream 2 AG» або «будь-якої організації, в якій Nord Stream 2 AG володіє 50% або більше» до 2 березня.

«Газпром» оплатив половину вартості будівництва «Північного потоку 2», а решта проекту фінансувалася британською нафтогазовою компанією Shell, австрійською OMV, французькою Engie та німецькми Uniper та Wintershall DEA.

За словами джерел, Nord Stream 2 AG також розриває контракти з робітниками. Поки що неясно, чи будуть закриті всі підприємства, пов'язані з Nord Stream 2 AG, і як Газпром планує продовжувати обслуговування газопроводу.

Міністр економіки Швейцарії Гі Пармелін заявив у понеділок, що весь персонал Nord Stream, понад 140 людей, які працювали на компанію у швейцарському місті Цуг, було звільнено.

Нагадаємо, Shell розриває всі свої багатомільярдні контракти з «Газпромом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло