Нафтогазовий гігант ExxonMobil відмовляється від Росії

Нафтогазовий гігант ExxonMobil відмовляється від Росії

Через війну з Україною російська нафтогазова галузь залишиться без новітніх технологій

Нафтогазовий гігант ExxonMobil відмовляється від Росії
censor.net

Що відбувається. Через війну Росії проти України американський нафтогазовий гігант ExxonMobil виходить із проєкту «Сахалін-1» і відмовляється від інвестицій у російську економіку.

Джерело. Про це компанія повідомляє у своєму офіційному прессрелізі

Деталі. «ExxonMobil підтримує народ України в прагненні захистити свою свободу та визначати своє майбутнє як нації. Ми засуджуємо військові дії Росії, які порушують територіальну цілісність України та загрожують її народові», – говориться в повідомленні.

 «Сахалін-1» – це один із найбільш високотехнологічних проєктів у російській нафтогазовій галузі. На його родовищах було встановлено кілька світових рекордів із глибини буріння свердловин.

Морські родовища, які увійшли до проєкту «Сахалін-1», було відкрито на Далекому Сході кілька десятиліть тому, ще за радянських часів. Але вони залишалися недоторканими, доки американські партнери не прийшли в Росію зі своїми новітніми технологіями буріння.  

2019 року в межах проєкту «Сахалін-1» було анансовано будівництво заводу з виробництва зрідженого природного газу. Але тепер ці плани відкладено на невизначений час. 

Американська компанія ExxonMobil виступала оператором проєкту «Сахалін-1». Його інші учасники – «Роснєфть» (Росія), консорціум SODECO (Японія) та державна нафтова компанія з Індії ONGC.

Крім ExxonMobil, про припинення інвестицій в Росії повідомили такі західні енергетичні корпорації як ВР, TotalEnergies, Shell, Equinor.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло