Ердоган у неділю зателефонує путіну з проханням припинити війну в Україні

Ердоган у неділю зателефонує путіну з проханням припинити війну в Україні

При цьому до санкцій Туреччина не приєднується, щоб «не займати жодну сторону в цьому конфлікті»

Ердоган у неділю зателефонує путіну з проханням припинити війну в Україні
фото DR

Президент Туреччини Тайіп Ердоган у неділю поспілкується телефоном із владіміром путіним і попросить його припинити вторгнення в Україну, заявив представник Ердогана, додавши, що наївно очікувати, що переговори між Москвою та Києвом дадуть результати, коли військові дії стають все інтенсивнішими, пише Reuters.

Член НАТО Туреччина має морський кордон з Україною та росією в Чорному морі та зберігає хороші відносини з обома країнами.

Тоді як західні країни ввели санкції проти Москви, Анкара виступила проти санкцій, але назвала вторгнення росії в Україну неприйнятним, закликала до припинення вогню та запропонувала провести мирні переговори.

Речник президента Ібрагім Калін сказав, що Ердоган повторить цю пропозицію путіну в телефонній розмові в неділю. Він попросить путіна «дати шанс» припиненню вогню, припинити свої атаки та допомогти створити коридори, необхідні для евакуації мирних мешканців і доставки гуманітарної допомоги.

«Ми зосереджені на тому, які кроки ми можемо зробити тут, щоб посадити сторони за стіл переговорів і переконати російську сторону зупинитися», – сказав Калін, додавши, що важливо, щоб у Москви був надійний партнер для переговорів, оскільки Захід «спалив мости».

«Ця мережа довіри з росією має бути абсолютно відкритою для успіху цих переговорів і дипломатії, – сказав він. – Інакше всьому регіону, включно росією та Україною, неможливо буде врятуватися від руйнації».

Калін також повторив, що Анкара не приєднається до санкцій.

«Зараз ми не маємо планів щодо санкцій. Ми не хочемо ставати стороною в цій війні. Нам потрібно мати можливість говорити з обома сторонами».

Туреччина налагодила тісну співпрацю з росією у сфері оборони, енергетики та торгівлі та має дуже великі доходи від російських туристів. Але вона також продала Києву чимало безпілотників (чим викликала гнів Москви) і виступала проти політики Кремля в Сирії, Лівії та анексії Криму 2014 року.

Анкара заявила, що хоче зібрати разом міністрів закордонних справ України та росії для переговорів на дипломатичному форумі наступного тижня на півдні Туреччини. І Україна, і росія заявили про готовність до таких переговорів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло