Євросоюз просить ООН забезпечити безпеку українських АЕС

Євросоюз просить ООН забезпечити безпеку українських АЕС

ЄС закликав росію повернути Україні контроль над її ядерними об'єктами

Євросоюз просить ООН забезпечити безпеку українських АЕС

Що сталося. Європейський Союз звернувся до наглядового органу ООН з питань ядерної безпеки з проханням забезпечити безпеку українських АЕС.

Джерело. Про це пише Reuters, передає НАЕК «Енергоатом».

Деталі. Російські війська захопили українську Запорізьку атомну електростанцію, найбільшу в Європі, а також об'єкти з відпрацьованим паливом і радіоактивними відходами в Чорнобилі.

«Я... прошу МАГАТЕ зробити все можливе, щоб забезпечити ядерну безпеку ядерних об’єктів України в нинішніх умовах війни», – написала голова ЄС із питань енергетичної політики Кадрі Сімсон у листі до директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі.

Росія «повинна негайно припинити свої насильницькі дії проти України й в першу чергу повернути всі українські ядерні об'єкти під повний оперативний і регуляторний контроль України», – йдеться в листі від 4 березня.

Сімсон закликала МАГАТЕ мобілізувати міжнародну спільноту, «щоб бути готовим надати Україні допомогу в разі надзвичайної ситуації».

Український виробник електроенергії ДТЕК у неділю закликав країни Заходу, НАТО та ООН запровадити заборонені для польотів зони над українськими атомними електростанціями.

ЄС готується терміново підключити європейську енергосистему до української електромережі, що дозволить Україні отримувати аварійне електропостачання від Європи, якщо військові атаки призведуть до відключення електроенергії.

Бекграунд. Нагадаємо, що 4 березня Запорізька АЕС загорілася внаслідок ворожого обстрілу. 

Запорізька АЕС наразі перебуває під повним контролем російських окупантів. На станції працює український персонал, який фахово намагається максимально забезпечити безпечну роботу ядерних об'єктів. 

Оскільки на ЗАЕС перебувають озброєні російські військові, які не мають професійних навичок безпечного поводження з високотехнологічними ядерними установками, надалі зберігається високий ризик виникнення небезпечних з огляду на атомну та радіаційну безпеку ситуацій.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло