Shell нарешті вирішила повністю відмовитися від купівлі російської нафти та газу

Shell нарешті вирішила повністю відмовитися від купівлі російської нафти та газу

British Petroleum також заявила, що припиняє поставки нафти і газу з РФ

Этот текст также доступен на русском
Shell нарешті вирішила повністю відмовитися від купівлі російської нафти та газу
Фото: rbc.ru

Що сталося. Нафтовий гігант Shell вирішив «негайно припинити купівлю російської нафти на спотовому ринку і не продовжувати термінові контракти». Крім того, компанія планує поступово виключити використання російських нафтопродуктів, трубопровідного газу та зрідженого природного газу.


Джерело. Прес-служба Shell.


Коментар  «Ми безперечно усвідомлюємо, що наше рішення минулого тижня придбати російську сиру нафту для переробки на такі продукти, як бензин та дизельне паливо, незважаючи на те, що ми думали про безпеку постачань, було неправильним, і ми хочемо вибачитися», – пише Shell.

Компанія, як і раніше, збирається віддавати доходи від купленої нафти до Фонду допомоги українцям. Щоб унеможливити використання російської сировини, Shell також планує найближчим часом обговорити з урядами кількох країн зміни в ланцюжку постачання сирої нафти. «Ми спробуємо зробити це якнайшвидше, але фізичне розташування та доступність альтернатив означають, що на це знадобляться тижні, і призведе до зниження пропускної спроможності деяких наших НПЗ», – сказано в заяві.

Крім того, Shell планує зупинити роботу станцій технічного обслуговування та роботи з авіаційними паливно-мастильними матеріалами в РФ. Цей процес буде нешвидким, оскільки компанії потрібно знайти безпечний спосіб реалізації задуманого, але розпочати виконання Shell готова негайно.

«Це складний виклик. Зміна цієї частини енергетичної системи вимагатиме узгоджених дій ыз боку урядів, постачальників енергії та споживачів, а перехід на інші види енергопостачання триватиме набагато більше часу», – пояснює Shell.

ОНОВЛЕНО. Компанія British Petroleum також оголосила, що прининяє поставки російських нафти і газу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло