Знеструмлення окупантами об'єктів у Зоні відчуження призведе до другої фукусімської трагедії

Знеструмлення окупантами об'єктів у Зоні відчуження призведе до другої фукусімської трагедії

Експертка з атомної галузі Ольга Кошарна наголошує, що катастрофа неминуча, якщо не відновити живлення

This text is also available in English Dieser Text ist auch auf Deutsch verfügbar
Знеструмлення окупантами об'єктів у Зоні відчуження призведе до другої фукусімської трагедії

Через дії окупантів об 11.22 9 березня пошкоджено лінію 750 кВ Київська-ЧАЕС. ЧАЕС і всі ядерні об'єкти в Зоні відчуження – СВЯП-1, СВЯП-2 та новий безпечний конфайнмент (НБК) залишилися без електропостачання.

За інформацією НЕК «Укренерго», бойові дії в регіоні унеможливлюють ремонтні роботи з відновлення енергопостачання підприємства.

Чим загрожують дії окупантів пояснила член Українського ядерного товариства Ольга Кошарна.

«СВЯП-1 – сховище мокрого типу для зберігання відпрацьованих тепловиділяючих збірок реакторів РБМК ЧАЕС, – пише експертка. – У басейні СВЯП-1 зберігається понад 20 000 ТВЗ із РБМК. Для зняття залишкового тепловиділення необхідно охолодження тепловидільних збірок, що забезпечувалося прокачуванням насосами. Якщо насоси не працюють, не зніматиметься тепловиділення, вода у басейні може закипіти, що спричинить утворення радіоактивної пари з наступним розплавленням ТВЗ, що призведе до важкої аварії».

За відсутності роботи вентиляційних систем збільшиться доза опромінення персоналу, а викиди радіоактивних газів і пари поширяться на територію не лише України, а й Білорусі та РФ, наголошує Ольга Кошарна.

Також за відсутності вентиляції на НБК відбудеться збільшення рівня радіації в дозах, небезпечних для персоналу.

СВЯП-2 – сухе сховище для відпрацьованого ядерного палива ЧАЕС. На СВЯП-2 відсутність електроенергії не позначиться, оскільки бетонні контейнери встановлені у бетонних модулях й охолодження відбувається завдяки природної вентиляції.

Ольга Кошарна наголошує, що дії російських окупантів підпадають як злочини під ст. 2 Міжнародної конвенції про боротьбу з актами ядерного тероризму та ст. 7 Конвенції про захист ядерного матеріалу (РФ є стороною цих конвенцій), які мають спричинити жорсткі санкції з боку світової спільноти з урахуванням тяжкості злочину та виконавців та держави-терориста – РФ.

«МАГАТЕ, на жаль, демонструє повну імпотенцію щодо ситуації із захопленням ядерних об'єктів в Україні і обмежується лише зверненнями до РФ, не називаючи РФ державою-ядерним терористом», – наголошує експертка.

Вона переконана, що необхідно порушувати кримінальні справи в міжнародних судах і притягувати РФ до відповідальності. Необхідно також накласти санкції на «Росатом» і виключити РФ з усіх ядерних об'єднань світу та європейських.

«Катастрофа неминуча, і часу не залишилося. Атомники світу, об'єднуйтеся й чините тиск на свої уряди для запобігання черговій фукусімській аварії!» – закликала Ольга Кошарна своїх колег.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло