Nestle і тютюнові компанії ідуть із росії, у держдумі погрожують націоналізувати їхні активи
Компанії підрахували свої збитки від виходу з російського ринку

Nestle, Philip Morris та Imperial Brands приєдналися до переліку транснаціональних корпорацій, які відмовляються від бізнесу в росії, оскільки споживачі на Заході посилюють тиск на компанії, вимагаючи від них виступити проти вторгнення росії в Україну, передає Reuters.
Nestle – найбільша у світі група з виробництва продуктів харчування слідом за своїми конкурентами Procter & Gamble і Unilever припинила інвестиції в росію.
Американський виробник сигарет Philip Morris заявив, що скоротить виробництво, а Imperial Brands пішла ще далі і припинила виробництво в росії (бренди Winston, Davidoff, West та ін).
Philip Morris призупинить інвестиції в рф, а також скорочує виробництво на її території. Найбільш відомі марки компанії: Marlboro, Parliament, Bond, Chesterfield, L&M, Next, HEETS (тютюнові стіки для електронної системи нагрівання тютюну IQOS).
Ці кроки були зроблені після того, як Coca-Cola та McDonald's припинили продажі в росії.
McDonald's заявив, що тимчасове закриття 847 закладів у рф коштуватиме йому $50 млн на місяць.
Компанія спортивного одягу Adidas також підрахувала вартість скорочення своєї діяльності, заявивши, що її продажі постраждають на 250 млн євро.
PepsiCo і Starbucks також долучилися до десятків глобальних компаній, що закривають заклади, магазини, заводи або відмовляються від інвестицій у зв'язку із санкціями або через перебої з постачанням, що виникли через призупинення контейнерних маршрутів трьома провідними світовими судноплавними гігантами.
Yum Brands Inc, материнська компанія гіганта KFC, заявила, що зупиняє інвестиції в росію, при тому що цей ринок допоміг їй досягти рекордного зростання минулого року.
Зазначається, що у відповідь на вихід із росії компаній Андрій Турчак, секретар генеральної ради правлячої партії Єдина Росія, попередив, що Москва може націоналізувати іноземні активи цих компаній.
«Єдина Росія пропонує націоналізувати виробничі підприємства компаній, які заявили про свій вихід і закриття виробництва в росії на час війни в Україні», – заявив Турчак.
«Ми вживемо жорстких заходів у відповідь, діючи за законами воєнного часу», – сказав Турчак.
Москва, яка називає своє вторгнення в Україну «спеціальною військовою операцією», постраждала від радикальних західних санкцій, які задушили торгівлю, призвели до краху рубля та ще більше ізолювали країну.
Банки та мільярдери також стали мішенню, а Єврокомісія ввела нові санкції проти російських олігархів і політиків, а також трьох білоруських банків, повідомляє Reuters.
У вівторок, 8 березня, США заборонили імпорт російської нафти.
Американська нафтосервісна компанія Schlumberger, яка отримує близько 5% своїх доходів від Росії, заявила, що конфлікт, імовірно, вплине на її результати в цьому кварталі.
Глобальний трейдер сировинних товарів Trafigura Group залучила від банків відновлювану кредитну лінію на суму $1,2 млрд, щоб допомогти впоратися зі цінами на нафту і газ, які зростають.
Норвезька компанія Yara, провідний виробник добрив, заявила в середу, 9 березня, що скоротить виробництво аміаку й карбаміду в Італії та Франції через зростання цін на газ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].