McDonald's заявляє, що закриття у росії коштуватиме йому $50 млн на місяць

McDonald's заявляє, що закриття у росії коштуватиме йому $50 млн на місяць

Гігант фаст-фуду оголосив, що тимчасово закриє свої російські точки, але продовжить виплачувати співробітникам зарплату

McDonald's заявляє, що закриття у росії коштуватиме йому $50 млн на місяць
фото DR

McDonald's очікує, що його закриття в росії коштуватиме гіганту швидкого харчування приблизно $50 млн на місяць, поки він не відкриє свої ресторани, пише CNBC.

Напередодні компанія оголосила, що тимчасово закриє свої офіси в росії у зв’язку з агресією путінської армії в Україні. McDonald's має близько 850 закладів у росії, більшість з яких належать компанії, а не франчайзі.

Інші американські компанії фаст-фуду, у тому числі Starbucks, Yum Brands і Papa John's, наслідували приклад McDonald's, а також постачальника газованих напоїв Coca-Cola і також обмежили або припинили бізнес в росії.

Фінансовий директор McDonald's Кевін Озан заявив, що компанія підрахувала, як вихід з ринку рф  вплине на її бізнес. Наразі McDonald's оцінює, що це коштуватиме близько $50 млн на місяць, або 5 – 6 центів за акцію.

Для порівняння, чистий прибуток McDonald's у четвертому кварталі склав $1,64 млрд, а прибуток на акцію – $2,18.

Компанія взяла на себе зобов'язання платити зарплату всім своїм 62 000  російських співробітників під час припинення роботи закладів. Озан сказав, що McDonald's також платитиме за оренду своїх приміщень, а також витрати на ланцюжок поставок та інші витрати.

«Ми очікуємо, що це буде тимчасово, і ми, звичайно, не сприймаємо це рішення легковажно, але для нас це означає робити те, що ми вважаємо правильним як для глобального бізнесу, так і для наших людей на місцевому рівні», – сказав він.

Крім тимчасового закриття своїх закладів у росії, McDonald's також закрив 108 ресторанів в Україні. На росію та Україну разом припадає приблизно 2% від всіх продажів McDonald's, 9% виручки та 3% операційного доходу.

Як повідомлялося, Nestle і тютюнові компанії ідуть із росії, у держдумі погрожують націоналізувати їхні активи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло