Відсьогодні цивільні громадяни мають право захищати Україну зі зброєю

Відсьогодні цивільні громадяни мають право захищати Україну зі зброєю

Застосування зброї за цим законом аналогічне до застосування його військовослужбовцями під час протистояння збройній агресії

Этот материал также доступен на русском языке
Відсьогодні цивільні громадяни мають право захищати Україну зі зброєю

Набув чинності Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», який було підписано президентом України Володимиром Зеленським 3 березня. Ухвалено Закон 280 голосами «за» з 307-ми того ж дня.

Закон передбачає у період дії воєнного стану надання права на отримання вогнепальної зброї громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, та виявили намір взяти участь у захисті держави.

Законом встановлено, що цивільні особи можуть брати участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації або агресії іншої країни, та отримати вогнепальну зброю і боєприпаси до неї відповідно до порядку та вимог, установленому Міністерством внутрішніх справ України.

Застосування цивільними особами вогнепальної зброї, отриманої відповідно до цього Закону, здійснюється аналогічно застосуванню зброї військовослужбовцями під час виконання ними завдань щодо відсічі збройної агресії проти України.

Отриману вогнепальну зброю і невикористані боєприпаси треба здати до органів Національної поліції України не пізніше 10 днів після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло