росія виходить із Ради Європи «з власної волі»

росія виходить із Ради Європи «з власної волі»

Держава-агресор планує денонсувати Європейську конвенцію про захист прав людини

росія виходить із Ради Європи «з власної волі»
Фото: shutterstock

Що сталося. Генеральний секретар організації отримав офіційне повідомлення про вихід рф з Ради Європи, а також інформацію про намір денонсувати Європейську конвенцію про права людини.

Джерело. Про це повідомляє BBC з посиланням на пресслужбу Ради Європи. 

Деталі. Голова російської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Петро Толстой заявив, що рішення про вихід росії з Ради Європи ухвалено. Відповідний лист міністра закордонних справ Сергія Лаврова вручено генеральному секретарю організації.

Толстой зазначив: «Уся відповідальність за розрив діалогу з Радою Європи лежить на країнах НАТО, які весь цей час використовували тему прав людини для реалізації власних геополітичних інтересів і нападок на нашу країну. У зв'язку з безпрецедентним політичним та санкційним тиском на нашу країну Росія не планує сплачувати щорічний внесок до цієї організації».

За його словами, рішення про вихід було ухвалено в розпал «чергової антиросійської дискусії в ПАРЄ, результатом якої може стати чергова брехлива русофобська резолюція, яка ґрунтується на домислах, що жодним чином не стосуються реальності».

«Наголошу, що Росія виходить із Ради Європи з власної волі, це виважене та обдумане рішення», – підсумував голова російської делегації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло