Війна в Україні знизить виробництво автомобілів на мільйони одиниць в найближчі роки - S&P

Війна в Україні знизить виробництво автомобілів на мільйони одиниць в найближчі роки - S&P

Війна викликала проблеми з логістикою та ланцюжками постачання, а також нестачу запчастин

Війна в Україні знизить виробництво автомобілів на мільйони одиниць в найближчі роки - S&P
фото DR

За даними S&P Global Mobility, війна в Україні, як очікується, зменшить світове виробництво легкових автомобілів до наступного року на мільйони одиниць, пише CNBC.

Компанія з дослідження авторинку, раніше відома як IHS Markit, у середу знизила прогноз світового виробництва легкових автомобілів на 2022 та 2023 роки на 2,6 млн одиниць – до 81,6 млн одиниць у 2022 році та 88,5 млн одиниць у 2023 році.

Війна в Україні викликала проблеми з логістикою та ланцюжками поставок, а також нестачу запчастин для критично важливих компонентів транспортних засобів. Зокрема, багато автовиробників закуповують з України системи дротів, які використовуються у транспортних засобах для подачі електроенергії та зв'язку між компонентами.

 Проблеми посилюють і без того напружений ланцюжок поставок через пандемію коронавірусу і нестачу мікросхем.

За даними S&P, очікується, що європейське автомобільне виробництво зазнає найбільших збоїв. Фірма скоротила свій прогноз для Європи на 1,7 млн одиниць, зокрема 1 млн одиниць через втрату попиту в росії та Україні. Інші скорочення пов'язані з нестачею деталей, включаючи чипи та системи дротів.

За даними S&P, близько 45% дротів, що виробляються в Україні, зазвичай експортується до Німеччини та Польщі. У звʼязку з цим німецькі автовиробники, такі як Volkswagen і BMW, опинилися серед найбільш постраждалих після вторгнення росії в Україну близько трьох тижнів тому.

Генеральний директор Volkswagen Герберт Дісс раніше цього тижня заявив, що війна поставила під сумнів перспективи компанії на 2022 рік, оскільки автовиробник має проблеми з запчастинами. Він сказав, що компанія переносить частину свого виробництва з Європи до Північної Америки та Китаю у відповідь на збої в ланцюжку поставок, пов'язані з війною.

У середу BMW знизила прогноз рентабельності свого автомобільного підрозділу на 2022 рік з 8%-10% до 7%-9% через вплив війни в Україні.

Між тим експерти підрахували, що путінське вторгнення в Україну відкине російську економіку на 30 років назад, і майбутній період економічної ізоляції росії триватиме не менше п'яти років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло