МХП не зможе здійснити платіж за єврооблігаціями через війну

МХП не зможе здійснити платіж за єврооблігаціями через війну

Реалізація посівної кампанії матиме вирішальне значення для безперервності бізнесу

МХП не зможе здійснити платіж за єврооблігаціями через війну
Фото: mhp.com.ua

Стало відомо, що Миронівський хлібопродукт (МХП) через нинішню ситуацію компанія не зможе виплатити відсотки за єврооблігаціями.

Джерело. Про це компанія повідомила на Лондонській біржі.

Деталі. MХП оголосила, що через нинішню ситуацію компанія не планує виплачувати свій майбутній купон на суму $350 млн під 6,25%, який заплановано на 19 березня 2022 року та розглядає різні варіанти щодо цього.

Зазначається, що близько 4% сукупного земельного банку компанії у Сумах та Київській області тимчасово недоступні для, посів не може проводитися в цих регіонах за графіком. Також 12 березня в результаті російського ракетного удару по орендованому складу в Київській області було знищено запас продукції птахівництва на суму $8,5 млн.

За оцінкою компанії, близько $20 млн продукції птахівництва знаходяться під загрозою в об’єктах, розташованих на тимчасово окупованих територіях на півдні України та Київській області, до яких компанія має обмежений доступ.

Зазначені операційні збої й надалі впливатимуть на фінансовий стан та результати діяльності МХП. Наприклад, МХП готується до посівної кампанії 2022 року, яка пов’язана з потребами в оборотному капіталі.

«Реалізація посівної кампанії матиме вирішальне значення для безперервності бізнесу. Очікується, що успіх збирання врожаю також сприятиме забезпеченню продовольчої безпеки в Україні та на міжнародному рівні», – йдеться в повідомленні.

Хоча за звичайних умов посівна кампанія переважно фінансується за рахунок оборотних коштів компанії, переважна більшість наявних засобів компанії недоступні (включно з $154 млн) через обмеження ліквідності в українській банківській системі.

Крім того, з 24 лютого Національний банк України обмежив транскордонні платежі за межі України.

Компанія заявила, що якнайшвидше звернеться до власників облігацій, щоб домовитися про взаємоприйнятне рішення з метою збереження міцності балансу для ключового посівного сезону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло