Експерти зі Східної Європи звинуватили Німеччину в «недалекому егоїзмі» відносно росії

Експерти зі Східної Європи звинуватили Німеччину в «недалекому егоїзмі» відносно росії

ФРН закликають до жорсткішого курсу проти країни-агресора та посилення санкцій

Этот текст также доступен на русском This text is also available in English
Експерти зі Східної Європи звинуватили Німеччину в «недалекому егоїзмі» відносно росії
Фото: Getty Images

Стало відомо, що близько 100 експертів зі Східної Європи звинуватили Німеччину в «недалекому егоїзмі» відносно росії. Експерти вважають, що спроба стримати росію за допомогою дипломатії та договорів зазнала краху і вимагають посилення санкцій.

Джерело. Про це повідомляє газета Tagesspiegel з посиланням на публічний лист 96 експертів зі Східної Європи та міжнародної безпеки до федерального уряду.

Деталі. «Відкрита протиправна наступальна війна росії проти мирної країни остаточно підтвердила провал політики щодо москви, що проводилася Німеччиною та ЄС протягом десятиліть», – йдеться у листі.

Експерти зазначають, що ця політика ґрунтувалася на «надії стримати дедалі очевидніші неоімперіалістичні амбіції москви шляхом поєднання інтенсивної дипломатії, участі в угодах та множинних ділових стосунках». Однак тривала військова присутність росії в Молдові з 1992 року, погано приховані територіальні розширення в Грузії з 2008 року і в Україні з 2014 року, а також інші порушення в усьому світі вже дали зрозуміти, що такий підхід не дає бажаного результату.

Однак у 2015 році – за рік після відкритої окупації Криму росією та «псевдогромадянської війни» на сході України – Німеччина підписала угоду про спорудження підводної ділянки газопроводу «Північний потік-2».

«Наполягаючи на продовженні імпорту російської нафти та газу у великих масштабах, федеральний уряд дозволяє росії продовжувати отримувати величезні доходи від експорту енергоносіїв. Таким чином, це подовжує війну та перешкоджає ефекту західних санкцій, які вже були ухвалені й самі по собі вражають. Поведінка Берліна також постійно суперечить «історичній відповідальності», яку Німеччина публічно взяла на себе перед країнами колишнього Радянського Союзу після того, як вона спустошила Білорусь та Україну у Другій світовій війні», – підкреслюють автори листа.

Експерти вважають, що «вже одна трагічна і неясна доля України має бути достатньою підставою для більш енергійних дій з боку Німеччини та ЄС, проте запобігання успіху путіна в його імперському реваншизмі – у споконвічних інтересах усієї Європи».

«Торгівля та спільний добробут можливі лише у стабільному та мирному оточенні. Успіх путіна в Україні може призвести до подальшої агресії проти позаблокових сусідніх країн, таких як Молдова та Грузія, та ще більше дестабілізувати європейський контингент», – додали в листі.

Автори наголошують, що Німеччина та європейська східна політика повинні вже сьогодні зосередитися на активній допомозі виживанню України, замість того, щоб вживати заходів, які можуть подіяти лише через багато тижнів, а то й місяців.

«Треба покласти край недалекоглядному егоїзму Німеччини у загальноєвропейських зусиллях протистояти путінській агресії й вже зараз залучити всі доступні заходи для підвищення ціни цієї війни для росії», – наголошують підписанти.

Зокрема, йдеться про:

  • санкції проти всіх російських банків і повну заборону росії платіжної системи SWIFT;
  • припинення закупівлі всієї нафти, природного газу та іншої сировини з росії;
  • ізоляцію Росії та заборону на в'їзд до ЄС членам уряду та наближеним до влади елітам;
  • конфіскацію коштів та майна державних російських компаній і близьких до путіна олігархів;
  • виключення Росії з усіх міжнародних громадських і спортивних заходів.

Крім того, експерти наголошують на підтримці економіки, уряду та оборони України. Також йдеться про постачання Україні не лише легкого, а й важкого оборонного та наступального озброєння, такого як великі зенітні комплекси, літаки, кораблі та транспортні засоби.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло