Парламент скасував мито на імпортні товари

Парламент скасував мито на імпортні товари

Депутати також скасували податок на нерухомість у зоні бойових дій

Парламент скасував мито на імпортні товари
Фото: euroradio.fm

Що сталося. Верховна Рада звільнила імпортовані товари від мита й податку на додану вартість (ПДВ). «За» проголосували 353 депутати.

Джерело. Про це свідчить картка законопроєкту на сайті парламенту.

Деталі. Документ передбачає звільнення від оподаткування митом товарів, які ввозять до України в режимі імпорту, а також звільнення від ПДВ операцій із ввезення товарів платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи, що сплачують податок за ставкою 2%. Така пільга не поширюється на товари, що мають походження з держави-агресора.

Також депутати повністю звільнили від оподаткування імпорт транспортних засобів громадянами. Також закон звільняє від акцизного податку та ПДВ ввезення транспортних засобів суб'єктами спрощеної системи.

Відповідно до тексту законопроєкту, за 2021-й та 2022-й податкові (звітні) роки не нараховується та не сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об'єкти житлової нерухомості, зокрема їхні частки, на територіях ведення бойових дій або тимчасово окупованих збройними формуваннями РФ.

Крім того, удосконалюються положення про оподаткування податку на доходи фізосіб від власно вирощеної с/г продукції та звільнення від сплати ПДВ платників єдиного податку третьої групи на особливих умовах.

Продовжується з трьох до шести місяців період, протягом якого платники, які не мали змоги подати податкову звітність, мають виконати обов'язок щодо повного подання звітності після закінчення особливого періоду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло