Країни Перської затоки заявили, що не зможуть збільшити поставки газу в Європу

Країни Перської затоки заявили, що не зможуть збільшити поставки газу в Європу

Боррель заявив, що вони - не єдині виробники газу

Країни Перської затоки заявили, що не зможуть збільшити поставки газу в Європу
фото DOHA FORUM

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що «поставки газу здійснюються не лише із Перської затоки», виступаючи на форумі в Досі у суботу, пише CNN.

«Затока є великим постачальником газу, але вона не єдина, фактично сьогодні наші поставки газу не надходять з Перської затоки», – сказав Боррель у відповідь на заяви виробників нафти і газу в Перській затоці, які кажуть, що не будуть збільшувати поставки на енергетичний ринок.

На тлі енергетичної невизначеності деякі європейські країни звернулися до Катару з проханням постачати більше скрапленого природного газу (СПГ), але єдиний спосіб, яким Катар може замінити імпорт російського газу до Європи, – це перенаправити вантажі від інших клієнтів, які вже підписали довгострокові контракти, зокрема, в Азії

Тому Катар не буде цього робити, інакше він може отримати судові позови щодо компенсації з боку цих покупців.

Натомість державний міністр Катару з питань енергетики Саад Шеріда Аль-Каабі заявив у четвер CNN, що багата на газ країна буде «солідарна» з Європою, не відмовляючись від поточних газових контрактів.

Аль-Каабі також повідомив на форумі в суботу, що вони працюють над збільшенням обсягів поставок до Європи протягом наступних кількох років, але 85% сьогоднішнього обсягу припадає на газові контракти з азіатськими покупцями, які не можна скасувати.

Президент України Володимир Зеленський під час несподіваної віртуальної появи на конференції попросив Катар та інші країни збільшити видобуток нафти та газу, щоб уникнути глобального шантажу росії.

Президент США Джо Байден та його колега в Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн у п'ятницю оголосили про створення спільної цільової групи, метою якої є пошук альтернативних джерел СПГ та зниження загального попиту на природний газ у майбутньому.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло