Україна пропонує підписати міжнародний договір про гарантії безпеки – Арахамія

Україна пропонує підписати міжнародний договір про гарантії безпеки – Арахамія

Деякі країни вже попередньо погодилися брати участь у договорі

Этот текст также доступен на русском
Україна пропонує підписати міжнародний договір про гарантії безпеки – Арахамія
Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія.
Фото: sluga-narodu.com

Стало відомо, що в Стамбулі завершилися переговори України та рф щодо припинення війни. Українська сторона виступила з пропозицією про підписання нового міжнародного договору про гарантії безпеки, який міститиме статтю, аналогічну статті 5 Статуту НАТО.

Джерело. Про це повідомив голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія на брифінгу.

Деталі. «Про нову систему гарантій безпеки для України. Ми наполягаємо, щоб це був міжнародний договір, який будуть підписувати всі гаранти безпеки, які ратифікуватимуть його. Щоб не повторювати помилку, яка колись була у Будапештському меморандумі, і щоб це був працюючий міжнародний механізм конкретних гарантій безпеки для України, країни-гаранти фактично за аналогом статті 5 НАТО протягом трьох днів мають зібратися на консультації. І навіть якщо це війна, гібридна війна, що б не трапилося, після цих трьох днів країни-гаранти мають надати нам військову допомогу – зброєю, військовими силами, закритими небом», – заявив Арахамія.

За його словами, серед гарантів насамперед Україна бачить країни Радбезу ООН: Велику Британі., Китай, росію також туди входять США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Польща, Ізраїль. Арахамія додав, що пропонують зробити вільне приєднання до договору гарантій. Якщо інші країни захочуть приєднатися – вони матимуть таке юридичне право.

«Звісно, у нас є неврегульовані питання з ОРДЛО, окупованим Кримом, тому міжнародні гарантії тимчасово не будуть розповсюджуватися на ці території, щоб гаранти могли активувати ці гарантії. Ми зараз спілкуємося вже з країнами-гарантами», – зазначив голова «СН».

За його словами, деякі країни вже попередньо погодилися брати участь у договорі, однак Україна чекає на офіційне повідомлення.

«Дуже важливо: ми записали в цей договір, що всі країни-гаранти мають не тільки не заперечувати, а й сприяти вступу України до Євросоюзу», – наголосив Арахамія.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло