США: росія блокує в Чорному морі понад 90 суден із продовольством

США: росія блокує в Чорному морі понад 90 суден із продовольством

Вторгнення рф в Україну посилило продовольчу кризу на Близькому Сході та в Північній Африці

США: росія блокує в Чорному морі понад 90 суден із продовольством
Перша заступниця держсекретаря США Венді Шерман.
Фото: america.gov

Стало відомо, що військово-морські сили рф блокують у Чорноморському регіоні понад 90 цивільних суден, призначених для перевезення зерна та іншого продовольства.

Джерело. Про це заявила під час засідання Ради Безпеки ООН перша заступниця держсекретаря США Венді Шерман, передає пресслужба уряду України.

Деталі. «Близько 30% світового експорту пшениці зазвичай припадає на Чорноморський регіон, а також 20% кукурудзи та 75% соняшникової олії. Однак росія розбомбила щонайменше три цивільні судна, які перевозили товари з чорноморських портів по всьому світу, в тому числі одне, зафрахтоване агрокомпанією», – повідомила представниця Держдепартаменту США.

Зазначається, що наслідки війни росії відчуваються далеко за межами України та безпосередньо впливають на глобальну продовольчу безпеку.

«російські вмс блокують доступ до українських портів, чим, фактично припиняють експорт зерна. Відповідно до звітів, вони не дозволяють вийти в Середземне море приблизно 94 суднам, які перевозять продовольство для світового ринку», – зауважила Шерман.

Наразі багато вантажовідправників не наважуються відправляти свої судна в Чорне море, навіть у російські порти, з огляду на небезпеку від рф.

Крім того, за даними Human Rights Watch, російське вторгнення в Україну посилило продовольчу кризу на Близькому Сході та в Північній Африці.

Зокрема, Ліван отримує 80% пшениці з України; Єгипет закуповує пшеницю, а також великі обсяги олії; Лівія імпортує понад 40% пшениці з України; Ємен – не менше 27%.

Влада північно-західної Сирії забезпечує регіон пшеницею і борошном, закупленим через Туреччину, але остання також імпортує 90% пшениці з України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло