Міни рф уже виявили у Босфорі, біля кордону Болгарії та Румунії – Зеленський

Міни рф уже виявили у Босфорі, біля кордону Болгарії та Румунії – Зеленський

«Жодна держава з часів Другої світової війни не загрожувала вільному мореплавству так, як рф», - констатував президент

Міни рф уже виявили у Босфорі, біля кордону Болгарії та Румунії – Зеленський
Президент Володимир Зеленський
Фото: president.gov.ua

Що сталося. Жодна держава з часів Другої світової війни не створювала стількох загроз вільному мореплавству, скільки їх зараз продукує рф.

Джерело. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час свого відеовиступу в норвезькому парламенті.

Коментарі. За його словами, що росія заблокувала українські порти на Чорному та Азовському морях з першого дня повномасштабного вторгнення. Близько сотні кораблів не можуть вийти у Середземне море. Деякі судна росіяни просто захопили, назвавши такі дії «піратством заради крадіжки вантажу», а декілька суден зазнали вогневого удару.

Водночас президент підкреслив, що заблокувала порти не просто силами флоту, а замінувавши море.

«І тепер міни, встановлені російськими силами, дрейфують морем. І це небезпека для будь-кого: для будь-яких суден і портів будь-якої країни в Чорноморському регіоні. Одну з цих мін нещодавно вдалося вчасно знешкодити у Босфорі. Іншу поблизу кордону Болгарії. Ще одну – біля узбережжя Румунії. Не хочеться навіть і уявляти, що буде, якщо частину з цих мін не вдасться вчасно знешкодити», – наголосив Зеленський.

Президент підкреслив, що від таких мін можуть постраждати пороми або пасажирські лайнери, торговельні судна або танкери, підрив яких може призвести не тільки до людських жертв, а й до масштабної екологічної катастрофи.

«І тоді росія знову скаже, як завжди, що це нібито не вона. Як говорила неодноразово – коли вбивала у Європі критиків російської влади або навіть коли збила малайзійський Боїнг у небі над Донбасом», – додав глава держави.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло