Експортери нафти з Близького Сходу наживаються на ослабленні світової економіки через війну в Україні

Експортери нафти з Близького Сходу наживаються на ослабленні світової економіки через війну в Україні

Війна в Україні висвітлила необхідність зниження залежності Заходу від вуглеводнів

Этот текст также доступен на русском
Експортери нафти з Близького Сходу наживаються на ослабленні світової економіки через війну в Україні
фото DR

Війна в Україні сіє хаос у світовій економіці, але на Близькому Сході її наслідки жахливі не для всіх. Деякі з найбільших у світі виробників вуглеводнів, країни Перської затоки отримують мільярди доларів у свою скарбницю завдяки зростанню цін на нафту, викликаному війною в Україні, пише CNN.

Вони готуються отримати свій перший профіцит бюджету після восьмирічного нафтового спаду з 2014 року.

Дослідження MUFG показало, що країни GCC (Ради співпраці країн Перської затоки), ймовірно, побачать зростання ВВП на 6,1% у 2022 році на тлі підвищення цін на нафту

До складу GCC входять Саудівська Аравія, Оман, ОАЕ, Кувейт, Катар та Бахрейн.

«Це призведе до сукупного профіциту бюджету GCC у 2022 році у розмірі $27 млрд», – йдеться в дослідженні.

Ціни на нафту впали під час пандемії на тлі зниження попиту в умовах ізоляції. Але на початку березня цього року вона досягла 14-річного максимуму, перевищивши $130 на тлі війни росії в Україні.

За словами Штеффена Хертога, доцента Лондонської школи економіки, ОАЕ матимуть найвище економічне зростання у 2022 році, за ними слідує Саудівська Аравія, економіка якої, як очікується, зросте в середньому на 4,8% цього року, згідно з прогнозом світової економіки 2022 року МВФ.

Війна в Україні висвітлила необхідність зниження залежності Заходу від вуглеводнів, вона також показала, як важко це зробити, пише CNN.

В останні тижні країни Перської затоки неодноразово заявляли, що війна в Україні довела, що бажання Європи відмовитися від вуглеводнів було передчасним.

Міністр навколишнього середовища ОАЕ Маріам Аль-Мейрі назвала нинішню кризу «перевіркою реальності» для світу, заявивши, що збої на ринку, спричинені вторгненням росії в Україну, показали, що глобальні системи не готові повністю відмовитися від вуглеводнів.

США прогнозують базові ціни на нафту марки Brent в середньому на рівні $116 за барель у цьому кварталі, що вище за прогнози беззбитковості бюджету в кожній з країн Перської затоки.

Нагадаємо, президент Франції Макрон підтримав обмеження експорту нафти та вугілля з росії через вбивства у Бучі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло