Росія навмисно зриває постачання нафти з Казахстану в ЄС під приводом шторму в порту Новоросійська

Росія навмисно зриває постачання нафти з Казахстану в ЄС під приводом шторму в порту Новоросійська

За 20-річну історію нафтопроводу він ніколи ще не виходив із ладу через вітер

Этот материал также доступен на русском языке
Росія навмисно зриває постачання нафти з Казахстану в ЄС під приводом шторму в порту Новоросійська
фото DR

росія навмисно зриває постачання казахстанської нафти на європейський ринок, щоб утримувати ціни в Європі на високому рівні і цим підривати економіку Євросоюзу. Водночас москва демонструє свою владу Казахстану, пише Deutsche Welle з посиланням на економічну газету Handelsblatt.

Журналістське розслідування, проведене спільно з німецьким дослідницьким центром Correktiv, присвячене подіям навколо порту Новоросійськ, точніше його нафтоналивних причалів.

Метеорологи Німеччини сумніваються в силі шторму в Новоросійську.

«Як росія за допомогою вигаданого шторму обмежує постачання нафти до Європи» – такий заголовок онлайн-версії статті. 

«На прикладі Центральної Азії можна побачити, як Москва використовує сировину та маршрути її доставки, щоб нарощувати свій політичний вплив», – йдеться в статті.

Причиною того, що «зараз у напрямку Європи йде вкрай мало казахстанської нафти», став шторм на Чорному морі, що тривав кілька днів, про наслідки якого було оголошено 22 березня: у Новоросійську вийшли з ладу два з трьох виносних причальних пристрої (ВПУ), за допомогою яких нафту заливають у танкери. Про це докладно розповідали різні російські ЗМІ.

Проте Німецька метеорологічна служба повідомила Handelsblatt, що, за її спостереженнями, сила вітру досягала 20 березня якнайбільше 43 вузлів, це відповідає 9-бальному шторму за міжнародно прийнятою шкалою Бофорта. Руйнівні урагани – це 12 балів та понад 64 вузли.

Як би там не було, «за 20-річну історію нафтопроводу він ніколи ще не виходив з ладу через вітер», вказує Handelsblatt.

Йдеться про інфраструктуру Каспійського трубопровідного консорціуму зі штаб-квартирою в Москві. 

«Нафтопровід проходить територією росії, і російські фірми домінують у консорціумі, проте нафта в трубі належить переважно таким західним фірмам, як Chevron, Shell і Eni, що займаються нафтовидобуванням у Казахстані», – зазначає газета.

На думку газети, «москва використовує Казахстан для тиску на Захід. Термінал на Чорному морі важливий для Європи. Цим трубопроводом щороку тече понад 60 млн тонн нафти. Це майже 10% європейського річного споживання».

Висновок Handelsblatt: «На прикладі Казахстану помітна тактика, до якої росія вдається за межами власне театру військових дій в Україні».

Газета нагадує, що військова доктрина москви передбачає ведення гібридних воєн, у яких використовуються такі засоби, як пропаганда, дезінформація, а також маніпуляції на світовому ринку нафти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло