росія незадоволена, що Туреччина продала Україні бойові безпілотники Bayraktar

росія незадоволена, що Туреччина продала Україні бойові безпілотники Bayraktar

Влада Туреччини стверджує, що продаж був здійснений приватною турецькою компанією, а не урядом

росія незадоволена, що Туреччина продала Україні бойові безпілотники Bayraktar
фото DR

У п'ятницю високопоставлений турецький чиновник на зустрічі із закордонними ЗМІ повідомив, що росія висловила Туреччині невдоволення через поставки Україні безпілотників Bayraktar TB2, пише Голос Америки.

«Росіяни обурені й іноді скаржаться на продаж дронів. Раніше скаржилися і скаржаться зараз», – заявив чиновник, додавши, що «ми вже відповіли… що це приватні компанії, і ці закупівлі безпілотників були зроблені, зокрема, і до війни».

Раніше президент Володимир Зеленський говорив про те, що українські війська починають здобувати перевагу, в тому числі і завдяки турецьким дронам. 

Ще до російського вторгнення Україна закупила 50 дронів Bayraktar TB2, а в березні – додаткову партію, але конкретна цифра не називалася. 

Крім того, до початку війни Туреччина навіть підписала з Україною угоду про спільне виробництво безпілотників, що викликало різко негативну реакцію москви.

Bayraktar TB2 розроблений та виробляється турецькою кампанією Baykar, що належить сімейству Байкатар. За інформацією агентства Блумберг, Сельчук Байкатар є технічним директором компанії та одружений із молодшою донькою президента Туреччини Реджепа Ердогана.

Бойові безпілотники Bayraktar TB2 використовувалися в Іраку, Сирії та Лівії, а також Азербайджаном під час війни у Нагірному Карабаху. На думку експертів, ці дрони дешевші, ніж їхні західні конкуренти, але при цьому мають такі ж характеристики. Bayraktar TB2 може перебувати у повітрі до 24 годин, його дальність польоту – 150 км, а максимальна швидкість – 220 км/год.

Нагадаємо, Анкара виступила проти санкцій Заходу щодо москви, ставлячи під сумнів ефективність таких заходів, заявивши, що канали зв'язку повинні залишатися відкритими.

При цьому Туреччина намагається бути активним посередником у переговорному процесі між Україною та росією. Наприкінці березня у Стамбулі пройшов раунд мирних українсько-російських переговорів, який поки що не дав жодних результатів, але сам факт переговорів виявився дуже важливим.

Президент Зеленський, після закінчення цих переговорів, перерахував кілька країн, включаючи Туреччину та членів Ради Безпеки ООН, як можливі гаранти безпеки України. Туреччина заявила, що, в принципі, готова виступити таким гарантом, але деталі формату вимагають доопрацювання.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло