Європейські країни виділять понад $2,7 млн ​​на розслідування військових злочинів в Україні

Європейські країни виділять понад $2,7 млн ​​на розслідування військових злочинів в Україні

Для успішного розслідування потрібна повна підтримка міжнародної спільноти

This material is also available in English
Європейські країни виділять понад $2,7 млн ​​на розслідування військових злочинів в Україні
фото DR

Нідерланди, Швеція та Німеччина зобов'язалися виділити Міжнародному кримінальному суду (МКС) $2,7 млн на підтримку його розслідування військових злочинів, скоєних в Україні, передає CNN.

Міністри закордонних справ ЄС у Люксембурзі зустрілися у режимі відеоконференції з головним прокурором МКС Карімом Ханом на зустрічі, скликаній у понеділок міністром закордонних справ Нідерландів Вопке Хекбудом.

За підсумками зустрічі Хукстра сказав: «Діяльність Кримінального суду є одним із найважливіших шляхів до правосуддя для українців. Нідерланди хочуть, щоб справедливість восторжествувала для всіх жертв російського вторгнення».

Хукстра пообіцяв МКС понад $1 млн від імені Нідерландів для підтримки судового розслідування.

Німеччина повідомила у прес-релізі, що країна також зобов'язалася надати суду додатковий $1 млн.

Міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде оголосила, що Швеція також надасть додаткові півмільйона євро, заявивши, що «МКС потребує повної підтримки міжнародної спільноти».

Минулого тижня Євросоюз виділив $8 млн на підтримку та навчання українських прокурорів розслідуванню військових злочинів.

2 березня МКС офіційно розпочало розслідування ситуації в Україні.

Нагадаємо, президент Зеленський зазначив, що після розголосу про масові вбивства на Київщині російські окупанти намагатимуться приховати інші свої злочини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло